Ylösnousemuksen tähti palaa koillisessa

Luther ennusti aikoinaan, koillisesta nousee kointähti. Nyt se on toteutunut, Uranus on noussut Taivaalle. Se ennustaa ylösnousemusta, kuolleiden ylösnousemus on käynnissä. Raamattu kertoo, että ensin nousevat kuolleet.

Tämän lauluntekijän odotus on päättynyt,

https://www.youtube.com/watch?v=XEYc8Cnd4pA&list=RDXEYc8Cnd4pA&start_radio=1

16

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Heh heh. Päivän parhaat naurut ..
      Eikä se ole ihan vähän.

      • Anonyymi

        hölmöt menee lankaan on pelin kohde jota upottamalla voittaa mitä fiksumpi sen tyhmempi


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        hölmöt menee lankaan on pelin kohde jota upottamalla voittaa mitä fiksumpi sen tyhmempi

        Kaikki on valetta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikki on valetta

        Onkohan ripaus totta


    • Kirkkauden enkeli Petru kiinnitti taivaalle ylienkeli MIKAELIN kanssa ylösnousemuksen tähden ja sanoi; Kirkastukoon aamunkoitto idän taivas ruskossaan.

    • Anonyymi

      Helluntailaiset väittävät foorumillaan, että ylösnousemus, jota he kutsuvat räväkästi "tempaukseksi", tapahtuu tämän kuun, olikos se 23. päivä? Anabaptistit Amerikoissa ovat laskeneet tämän uusimman tarkan päivän (tämä heiltä tottuneesti sujuu).

      Ja nyt onegas vetää Lutherinkin mukaan ja ilmoittaa, että Uranuksen nousu taivaalle on ylösnousemuksen merkki.

      En ihan usko. Jotain merkittävää tuo tietysti saattaa tarkoittaa.

      Mut, jos se onkin antikristuksen merkki, sillä Raamatun mukaan emme ylösnousemuksesta tiedä päivää, emmekä hetkeä, joten...?

      • Minä tuon teille Taivaan terveisinä seuraavat tiedot: Tempaus tulee noin 11 vuoden kuluttua, Maailmanloppu ja Viimeinen Tuomio noin 16 vuoden kuluttua.

        IKAROS-00 JR ALIAS JUMALAN POIKA, JEESUKSEN VELI


      • Anonyymi

        Itse uskon, että 1. eli Jeesuksen uskovien ylösnousemus on melko nopea tapahtuma, jonka kuitenkin kaikki näemme. Kuinka nopea, tätä ei voi arvata, ehkä tunnin mittainen? Vähemmän? Kauemmin?

        Ensin näemme taivaalla "Ihmisen Pojan merkin" (risti?), sitten Itse Jeesuksen ja Hänen ympärillään valtavan enkelilauman. Sitten ensinnä nousevat ylös piviin Jeesuksessa kuolleet, sitten elossa olevat Jeesuksen omat.

        En usko, että kuolleet mitenkään salaisesti nousevat yläilmoihin, sillä eikös Raamattu kerro, että "haudat aukeavat"? On se melko kauhistuttava näky ja taatusti monet ihmiset kirkuvat. Huutavat ja juoksevat pitkin pihamaitaan. Eivätkä kaikki Jeesuksessa kuolleet nouse vain siististi hautakiviensä alta, kädet ristissä, katse kohti itää, vaan myös mereen, järviin, soihin ja peltoihin kätketyt samaten!


      • Anonyymi
        onegas-00 kirjoitti:

        Minä tuon teille Taivaan terveisinä seuraavat tiedot: Tempaus tulee noin 11 vuoden kuluttua, Maailmanloppu ja Viimeinen Tuomio noin 16 vuoden kuluttua.

        IKAROS-00 JR ALIAS JUMALAN POIKA, JEESUKSEN VELI

        Ollaan varmaan sukua.

        Terv. Jeesuksen sisko, Jumalan suuresta seurakunnasta.


    • Anonyymi

      Ei tähti pala!
      Öljylampun valossa kärvistelleet saattoivat moista kuvitella, niin kuin paljon muutakin hoopoa.

    • Anonyymi

      Ur anus ja nept anus ja mo u on kyllä aina taivaan kappaleille nimet löytyy

      • Anonyymi

        Nept-u-nus.


      • Anonyymi

        Toi oli huono


      • Anonyymi

        Ei tosta saa väännöstä


    • Anonyymi

      Uranus ei edes näy paljain silmin.

      • Anonyymi

        Tai näkyy hikisesti, kiikareilla paremmin.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      102
      9414
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      164
      5869
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      23
      5282
    4. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      150
      5213
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      42
      4252
    6. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      87
      3521
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      65
      3461
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      113
      2872
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2841
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      44
      2800
    Aihe