Trumppiin voi todella luottaa

Todellisuudessa ei tippaakaan.

Trump sanoi, että haluaisi tilata Suomelta kymmeniä jäänmurtajia ja tähän Suomi ehtikin jo investoida lähes miljardi euroa. Nyt Trump teettääkin nuo murtajat omassa maassaan mutta kuitenkin suomalaisella teknologialla.
14129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

USA laiset laskivat Trumpin edellisen pressakauden valheet , Trump valehteli noin 66 000 kertaa . Ei USA laiset tiedä persuhuumorista .

Äänestä
  • Siis yksi vale puolen tunnin välein koko neljän vuoden ajan?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Siis yksi vale puolen tunnin välein koko neljän vuoden ajan?

    Valehteli varmaan nukkuessaankin.

    Äänestä

Sitäpaitsi trumpilla on todella pieni lerssi,,,siis pippeli.

Äänestä
  • trump on dick- tator.

    Äänestä

  • Joten ei korvaa John Holmesia leffoissa?

    Äänestä

  • Jos olisi ylisuuri, niin sittenhän hän olisi niitä 69 sateenkaari-ihmisiä.

    Äänestä

Kyllä Trumpiin saattoi luottaa ainakin yhdessä asiassa: - Hän potki oikeutetusti isolla kengällä päähän Eurooppalaisia valtionjohtajia ja hallituksia, jotka laiminlöivät omat puolustushankinnat, ja puolustuskykynsä. Koko läntinen Nato on tähän asti ryssinyt kaikki omat velvoitteensa. Onneksi nyt tilanne alkaa mennä parempaan suuntaan. Kiitos Trumpin.

Äänestä
  • Joo on Trumpissa sentään jotain hyvääkin. Tosin hänen herransa Putler ei taida tykätä kaikista trmpismeista.

    Äänestä

Trump tietää, että niitä ei voi Suomesta toimittaa, sillä pian ei Suomea enää ole, sillä se uhrataan Naton toimesta sodan alttarille.

Äänestä
  • Aha, Puten trolli taas.

    Äänestä

  • Tuskinpa vain. Suomi kyllä taistelee menestyksekkäästi, jos aseistus saadaan kasvatettua ja päivitettyä kiireesti kohdalleen. Ihan pienistä investoinneista ei ole kyse, joten sosiaalitukileikkurit raakasti käyttöön!

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Tuskinpa vain. Suomi kyllä taistelee menestyksekkäästi, jos aseistus saadaan kasvatettua ja päivitettyä kiireesti kohdalleen. Ihan pienistä investoinneista ei ole kyse, joten sosiaalitukileikkurit raakasti käyttöön!

    Asumistuki??? Mitä hittoa se on? Miksi täytyisi muka maksaa kenellekään asumistukea? Ihmiset asukoot siellä, mihin omat rahat riittävät. Suomalaiset on totutettu aivan liian hyvälle, ja täysin perusteettomasti.

    Äänestä

Onko haluaminen sama kuin tilaus? Minä haluan uuden Ferrarin, onko minun nyt pakko ostaa sellanen kun julkisesti totesin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Todellisuudessa ei tippaakaan.

Trump sanoi, että haluaisi tilata Suomelta kymmeniä jäänmurtajia ja tähän Suomi ehtikin jo investoida lähes miljardi euroa. Nyt Trump teettääkin nuo murtajat omassa maassaan mutta kuitenkin suomalaisella teknologialla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu