Isoäitini 90v asunto paloi, asuinkelvottomaksi.
Hän maksanut 25v kotivakuutusta, asunut siis ne vuodet tässä asunnossa.
Pohjola korvaa hänelle 2500e,vaikka menetti kaiken.
Kun ei ole kuitteja, NO EI KAI KUN PALOI ASUNTO, MYÖS LEMMIKKI ELÄIN.
kokemuksia???? ABSURDIA
Hän maksanut 25v kotivakuutusta, asunut siis ne vuodet tässä asunnossa.
Pohjola korvaa hänelle 2500e,vaikka menetti kaiken.
Kun ei ole kuitteja, NO EI KAI KUN PALOI ASUNTO, MYÖS LEMMIKKI ELÄIN.
kokemuksia???? ABSURDIA
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä kaikista suppeinkin kotivakuutus korvaa tulipalon, en oikein ymmärtänyt kirjoitustasi. Siis mitä kuitteja ei ole? Siis kuitteja että olet maksanut kotivakuutusta 25 vuotta? Ne tiedot löytyy pankkisi tilitiedoista. Siis tässä tapauksessa isoäitisi
Luultavasti kuitteja irtaimiston hankinnoista. Ei vakuutus paljon korvaa, onhan ikävähennys. Vanha talo ei syttymishetkellä ole juuri minkään arvoinen.
Ihmeellistä ett korvasi mitään, kun ei vissiin saatu selville kuka sytytti, eikä talon laitteet tallentaneet syttymisen kellonaikaa.
Meillä kävi varkaita eikä kirjuria ollut paikalla eikä valokuvaajaa. Poliisi ei saanut selville varasta. Vakuutusyhtiö olisi tarvinnut tiedot kuka oli liikkeellä ja mihin aikaan. Sanoin irti kotipihan yhden rakennuksen vakuutuksen protestiksi.
Radiossa sanottiin Lähitapiolan maksavan eniten korvauksia tavallisesta FLUNSSASTA!!! Ilmankos muusta vahingosta ei maksa mitään. Ikäni ollut allerginen, hirmuinen visvatauti ollut enkä ole edes älynnyt mitään toivoakaan mistään-