Martinlaakson pururadalla:
Oli ryhmä 6-7-vuotiaita pikkutyttöjä ulkoilemassa ehkä 14-vuotiaan ohjaajansa kanssa.
Paikalle tuli sillan alta neljän mopedipojan joukko. Tytjen kohdalla nämä rupesivat savuttamaan mopedejaan mielettömästi js pikkutytöt hengittivät sinistä ilmaa.
Aikansa savutettuaan nuo roistot poistuivat.
Pojat olivat ilmeisesti Martinlaaksosta.
Typeryys kukoisti.
...
typerätm mopedipojat Martinlaaksossa
Anonyymi-ap
4
130
Vastaukset
- Anonyymi
Normaalia kokoomusmnuorten toimintaa
- Anonyymi
Niinpä. Muiden vanhemmilla ei olekaan enää varaa antaa mopon rallatukseen kakaroilleen rahaa. Ja vieä pahempaa, ajatelkaa ,että toi sakki pannaan jatkossa puolustamaan Suomea !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä. Muiden vanhemmilla ei olekaan enää varaa antaa mopon rallatukseen kakaroilleen rahaa. Ja vieä pahempaa, ajatelkaa ,että toi sakki pannaan jatkossa puolustamaan Suomea !
Eipä ihme että Orpo on kusessa eikä uskalla luvata mitään Naton 5.artiklan suhteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten611972Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241454Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73885
- 27869