Ateismi auttaa jaksamaan päivästä toiseen. Ei tarvitse pyllistellä mielikuvitusolentoa. Ei tarvitse pelästä helvettiä ja kuolemaa. Saa elää täysillä hyvää elämä.
Ateismi. Siinä on voima.
Ateismissa on voimaa
9
139
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta kuitenkin takaraivossa jyskyttää, jos olen sittenkin väärässä. Koska en ole tutustunut henkimaailmaan. Tiede ei ole kyennyt kumoamaan luomista, vaan alkaa kehittyessään kääntyä älykkään suunnittelun suuntaan. Pahuus on selvästi olemassa, en pysty sen toimia kumoamaan. Niin täytyyhän hyvyyttäkin olla olemassa.
- Anonyymi
Raamatun Jumala on paha, suoranainen hirviö.
Rauhan tervehdys.
On valtava voima, joka on auttanut kaiken sivityksen keskellä modernina aikana tappamaan yli 100 miljoonaa ihmistä, jotka ovat kaikenlisäksi olleet vielä oman maan kansalaisia. Sitä ei hevillä aikaan saisikaan.
* Neuvostoliitto: 20 miljoonaa kuollutta
* Kiina: 65 miljoonaa kuollutta
* Vietnam: miljoona kuollutta
* Pohjois-Korea: 2 miljoonaa kuollutta
* Kambodža: 2 miljoonaa kuollutta
* Itä-Eurooppa: miljoona kuollutta
* Latinalainen Amerikka: 150 000 kuollutta
* Afrikka: 1,7 miljoonaa kuollutta
* Afganistan: 1,5 miljoonaa kuollutta
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kommunismin_musta_kirja
Saatana on sosialisti
https://www.youtube.com/watch?v=Mq7ixTnyv2Q
Siunauksin, MM.- Anonyymi
Kommunismin uhrit eivät ole ateismin uhreja.
Kommunistinen diktatuuri on ihan eri asia kuin liberaali ateismi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kommunismin uhrit eivät ole ateismin uhreja.
Kommunistinen diktatuuri on ihan eri asia kuin liberaali ateismi.Valtiollinen, totalitaarinen kommunismi edustaa pohjimmiltaan samanlaista rakennetta kuin uskonto: on yksi ainoa totuus, jota edustaa virallinen kirkko (puolue). Kaikki tätä ideaalia vastustavat ovat Jumalan vihollisia (luokkavihollisia) jne.
- Anonyymi
Pidä vaan siunaukset. Et ole pätevä antamaan niitä ateistille. Te olette röyhkeitä. Kommunismi ei liity MITENKÄÄN ateismiin tai toisin päin.
Korjatkaa tietonne.
- Anonyymi
Hes.28:26 Ja heidän pitää murheetoina asuman siinä, ja huoneita rakentaman ja istuttaman viinapuita, ja murheetoinna he asuvat, kuin minä annan oikeuden käydä kaikkein heidän vihollistensa ylise heidän ympäristöllänsä, ja heidän pitää ymmärtämän, että minä Herra olen heidän Jumalansa. Biblia (1776)
- Anonyymi
"Huolettomuuteensa hullu kuolee"
Kannattaa rukoillallisoija ihtelles Jumalalta saamaksesi hyvijä asijoita kuten Jumalan pelkoa, viisautta, ikuisuuven osastasi tyhmäissyyven piittaamattomuuven tilalle.
Selef Urge - Anonyymi
1Moos.17:23 Ja Abraham otti poikansa Ismaelin, ja kaikki kotona syntyneet, ja kaikki ostetut: kaiken miehenpuolen Abrhamin huoneessa: ja ympärileikkasi heidän esinahkansa lihan, kohta sinä päivänä kuin Jumala oli puhunut hänen kanssansa. Biblia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834443Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243198Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392874Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162665Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172519Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432437- 132314
Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132265MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142045Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717