Kirjoituslupa kyllä sopisi joisssain suhteissa, vaikka se olisi sananvapauden kaventamista, mutta kun tosi on, että näillä kirjoittelupalstoilla kirjoittelee täysiä sekopäitä, joiden ei ikinä tuli saada kynää käteen, sillä niin monet tekstit ovat itse helvetin syvyyksistä ja vievät ihmisiä kauemmaksi ja kauemmaksi Jeesuksen omakohtaisesta tuntemisesta.
Sopii ihan vapaasti epäillä, että eräillä kirjoittajilla on varmasti seinähullun paperit, vaikka ketään ei saisi sanoa hulluksi, koska hänkin Jumalan ainutkertainen luomus!
KIRJOITUSLUPA
7
168
Vastaukset
- Anonyymi
Tarkoitatko itseäsi?
Sananvapaudesta puheen ollen:
https://www.youtube.com/watch?v=_GXNJ3V9lzg- Anonyymi
Joh.19:19 Niin Pilatus kirjoitti myös päällekirjoituksen ja pani ristin päälle: JESUS NATSARENUS JUUDALAISTEN KUNINGAS. Biblia (1776).
- Anonyymi
Ja kuka se olisi joka sensuroisi? Löytyykö ammattitaitoa? Ottaa päähän kun tekee 15 minuuttia Pyhän Hengen antamaa kirjoitusta ja sitten joku tuntematon sheriffi poistaa sen palstalta ties mitä syytä käyttäen.
Sananvapaus tarkoittaa oikeutta ilmaista oma mielipide mutta se ei tarkoita oikeutta siteerata tai referoida muiden esittämiä mielipiteitä kuten esim. Raamattua.
Mitä Rakkaus on ? Jeesus puhui henkensä antamisesta ja Paavali ties mistä. Mutta niitä ei sovi siteerata vaan esittää oma näkemys. - Anonyymi
Ap.t.1:7 Mutta hän sanoi heille: ei teidän tule tietää aikaa eikä hetkeä, jotka Isä on omaan voimaansa pannut. 1Tess.5:1-2 Mutta ajoista ja hetkistä, rakkaat veljet, ei teille tarvitse kirjoittaa; sillä te itse visusti tiedätte, että Herran päivä on tuleva niinkuin varas yöllä. Bibliaa (1776) Ilm.3:3. Ilm.16:15.
- Anonyymi
Jooel.1:15 Voi, voi päivää! sillä Herran päivä on juuri läsnä, ja tulee niinkuin kadotus Kaikkivaltiaalta. Biblia (1776) Jes.13:6. 13:9. Jooel.2:1.
- Anonyymi
Kuka saisi määrittää mikä on kirjoitusluvan alaista? Mukailisiko se sinun ajatusmaailmaasi ja tapaasi? Diktatuurit rajoittavat ihmisten mielipiteen vapautta.
Lightning
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli289170"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn253632Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi432194Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html931976Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on131852Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait121445Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.241288- 711177
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen168836- 66804