Sen sijaan Venäjä on Neukkulan hajoamisen jälkeen sotinut mm. kahdesti Tsetseniassa, Georgiassa, Syyriassa ja sotkeutunut sisällissotiin Afrikassa. 2010 luvulla ryzzät alkoivat ASEELLISESTI härkkimään Ukrainassakin.
On se tämä Ryzzänmaa varsinainen "rauhan maa", varsinkin jos komunatseilta kysytään.
Itsenäinen Ukraina eli rauhassa yli 20 vuotta
15
235
Vastaukset
- Anonyymi
Kohta tulee Venäjäkiimavajakki tai joku muu sotahullu putinatsi sönköttämään, että Venäjä on vain uhri ja sillä on oikeus hyökätä mihin lystää.
- Anonyymi
Venä puolustaa rauhaa ja meni nytkin 2022 lopettamaan 2014 alkaneen USAn rahoittaman vallankaappauksesta alkaneen tappamisen ja kaiken muunkin mitä on paljastunut mm. lasten hyväksikäytöstä. Kiduttamista oli todella paljon ja varkauksia.
Kannattaa katsoa itse eikä syödä valmiista pöyästä valheita mediasta. Eikös? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venä puolustaa rauhaa ja meni nytkin 2022 lopettamaan 2014 alkaneen USAn rahoittaman vallankaappauksesta alkaneen tappamisen ja kaiken muunkin mitä on paljastunut mm. lasten hyväksikäytöstä. Kiduttamista oli todella paljon ja varkauksia.
Kannattaa katsoa itse eikä syödä valmiista pöyästä valheita mediasta. Eikös?Käytä omaa päätäsi äläkä toista Kremlin propagandaa.
Ryzzät aloittivat kapinallisten aseistamisen ja todennäköisesti venäläisinkin joukoin osallistuivat Ukrainan sisällissotaan jo 2014 ja valtasivat Krimin.
Ja kuten avauksessa todettiin, ryzzät ovat sotineet jo 1990-luvulta lähtien eri sodissa..
Vain sotahullut komunatsit puolustavat Venäjän sotia.
- Anonyymi
Kestäisivät rajan omalla puolella,niin Sota loppuisi nopesti.
- Anonyymi
Vain muutama natzi ja vanha komu kannattaa Putlerin sotaa Ukrainassa.
- Anonyymi
Venäläiset tykkää sotimisesta.
- Anonyymi
Pöljäpojut ei tajua isoa kuvaa? Bidevaarin sotaan!
- Anonyymi
Hei Venäkäkiimavajakki. Ei Ukrainaan hyökännyt Usa vaan Venäjä. SE ON FAKTA.
- Anonyymi
Usa sotien takapiru!
- Anonyymi
Näin Ukrainassakin!
- Anonyymi
Ei Usa hyökännyt Ukrainaan vaan natzi-Venäjä, Venäjäkiimavajakki..
- Anonyymi
NATON SUKELLUSVENE NOUSI PINTAAN...VENÄJÄ ODOTTI VALMIINA....
https://www.youtube.com/watch?v=BGfttnIAOfU - Anonyymi
Venäjä on sotahullu maa.
- Anonyymi
Ja sotahullut fanittaa Putinlandiaa
- Anonyymi00017
Tänään on hyvä päivä deitille ❤️ Klikkaa https://Susan.hoty.lat/Susan#/?/?/nc4l62h22
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501507
- 591441
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101038- 60841
- 49814
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit85596Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32587- 38556