Sen sijaan Venäjä on Neukkulan hajoamisen jälkeen sotinut mm. kahdesti Tsetseniassa, Georgiassa, Syyriassa ja sotkeutunut sisällissotiin Afrikassa. 2010 luvulla ryzzät alkoivat ASEELLISESTI härkkimään Ukrainassakin.
On se tämä Ryzzänmaa varsinainen "rauhan maa", varsinkin jos komunatseilta kysytään.
Itsenäinen Ukraina eli rauhassa yli 20 vuotta
15
248
Vastaukset
- Anonyymi
Kohta tulee Venäjäkiimavajakki tai joku muu sotahullu putinatsi sönköttämään, että Venäjä on vain uhri ja sillä on oikeus hyökätä mihin lystää.
- Anonyymi
Venä puolustaa rauhaa ja meni nytkin 2022 lopettamaan 2014 alkaneen USAn rahoittaman vallankaappauksesta alkaneen tappamisen ja kaiken muunkin mitä on paljastunut mm. lasten hyväksikäytöstä. Kiduttamista oli todella paljon ja varkauksia.
Kannattaa katsoa itse eikä syödä valmiista pöyästä valheita mediasta. Eikös? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venä puolustaa rauhaa ja meni nytkin 2022 lopettamaan 2014 alkaneen USAn rahoittaman vallankaappauksesta alkaneen tappamisen ja kaiken muunkin mitä on paljastunut mm. lasten hyväksikäytöstä. Kiduttamista oli todella paljon ja varkauksia.
Kannattaa katsoa itse eikä syödä valmiista pöyästä valheita mediasta. Eikös?Käytä omaa päätäsi äläkä toista Kremlin propagandaa.
Ryzzät aloittivat kapinallisten aseistamisen ja todennäköisesti venäläisinkin joukoin osallistuivat Ukrainan sisällissotaan jo 2014 ja valtasivat Krimin.
Ja kuten avauksessa todettiin, ryzzät ovat sotineet jo 1990-luvulta lähtien eri sodissa..
Vain sotahullut komunatsit puolustavat Venäjän sotia.
- Anonyymi
Kestäisivät rajan omalla puolella,niin Sota loppuisi nopesti.
- Anonyymi
Vain muutama natzi ja vanha komu kannattaa Putlerin sotaa Ukrainassa.
- Anonyymi
Venäläiset tykkää sotimisesta.
- Anonyymi
Pöljäpojut ei tajua isoa kuvaa? Bidevaarin sotaan!
- Anonyymi
Hei Venäkäkiimavajakki. Ei Ukrainaan hyökännyt Usa vaan Venäjä. SE ON FAKTA.
- Anonyymi
Usa sotien takapiru!
- Anonyymi
Näin Ukrainassakin!
- Anonyymi
Ei Usa hyökännyt Ukrainaan vaan natzi-Venäjä, Venäjäkiimavajakki..
- Anonyymi
NATON SUKELLUSVENE NOUSI PINTAAN...VENÄJÄ ODOTTI VALMIINA....
https://www.youtube.com/watch?v=BGfttnIAOfU - Anonyymi
Venäjä on sotahullu maa.
- Anonyymi
Ja sotahullut fanittaa Putinlandiaa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658