Kyllä vain kun esitin kysymyksen kuinka evoluution mukaan on mahdollista, että niin useaa eliölajia on koiras ja naaras, niin yksikään ei näissä kolmessatoista vastauksessa selittänyt asiaa siten että vastaus totuudenmukainen!
Vastaushan on niin äärimmäisen yksinkertainen, että lapsikin sen osaa jos saanut hiukan oppia!
Yksinkertaisesti: Raamatun Jumala näki kaikessa viisaudessaan, että on hyvä sekä kaunista kun useat eliölajit ovat sellaisia, että niitä on koiras ja naaras.
Nämä jotka osaavat genetiikkaa ja perinnöllisyysoppia voivat sitten tutkia tarkemmin mitä hyötyjä suvullisesta lisääntymisestä sitten on.
Mutta kyllä Jumala ymmärsi suvullisen lisääntymisen edut jo siinä vaiheessa kun ihminen oli olemassa vain Jumalan ajatuksissa.
KOLMETOISTA VASTAUSTA
4
137
Vastaukset
Yksinkertaisesti: Raamatun Jumala näki kaikessa viisaudessaan, että on hyvä sekä kaunista kun useat eliölajit ovat sellaisia, että niillä on suvuton lisääntyminen.
Open AI:
Yes, asexual reproduction is more common than sexual reproduction among all lifeforms—especially when considering the full diversity of life, including microorganisms.- Anonyymi
Tämä johtuu siitä, että olet tunnetusti valehteleva ja kieroileva kreationisti, jolle on turha vastata, koska jos vastataan, niin vaihtoehtoja ovat:
1) Vaikeneminen ja teet uuden tietämättömyyteesi perustuvan avauksen
2) Kieltäydyt ymmärtämästä vastausta vaan jatkat inttämistä omiin uskomuksiisi ja tietämättömyyteesi vedoten
3) Ohitat vastauksen jollain idioottimaisella "mutku" "entäs" tms höpinällä. - Anonyymi
Se, mikä jäi puuttumaan toisesta keskustelusta, oli sinun vastauksesi siihen, että mitä järkeä on sekoittaa geneejä, jos periämä on täydellinen tai jos se vain rappeutuu.
Nytkin vain julistat:
"on hyvä sekä kaunista kun useat eliölajit ovat sellaisia, että niitä on koiras ja naaras."
Mutta et kerro miksi se on hyvää. Etkä kerro miksi se ei ole hyvää ja kaunista niiden eliölajien kohdalla, jotka lisääntyvät jakautumalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1362051
- 1211425
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3321203Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401180Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni631132IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31131- 1411109
- 491089
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470947Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98945