SDP, Vasemmistoliitto ja Vihreät puhuvat nykyään Palestiinan valtion tunnustamisen puolesta. Se on tietysti oikein. Mutta kyllä ihmetyttää, miksi ei viime-edellinen valtioneuvosto, jossa SDP, Vasemmistoliitto ja Vihreät olivat, saanut aikaiseksi Palestiinan valtion tunnustamista. Nyt ne kohuttavat nykyhallitusta asiasta, mutta eivät itse hallituksessa-ollessaan saaneet tunnustamista aikaiseksi!
Vastaukset 9
- Anonyymi
Ei silloin ollut vielä kansanmurha käynnissä . Nyt vasta terveet länsimaatkin tunnustavat Palestiinan valtion .
- Anonyymi
*
*
SDP ja ViherVasemmisto haluaa tunnustaa -HAMAS-Tappaja Terroristeille Valtion - !
*
* - Anonyymi
Siellä on ollut niitä israelin masinoimia verilöylyjä historiassa paljon aikaisemminkin! Uutisia on seurattu!
Maski-Mariinin valtioneuvosto keskittyi vain maskipakkoihin; ei Palestiinan asia kiinnostanut! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
*
*
SDP ja ViherVasemmisto haluaa tunnustaa -HAMAS-Tappaja Terroristeille Valtion - !
*
*Hamas on puolustuksellinen järjestö. Hamas on hallinnollinen järjestö.
- Anonyymi
Palestiinaa ei pidä tunnustaa. Ei ole yhtään syytä mennä Trampin ohi tunnustamaan.
Nyt pitää olla myötämielinen, niin kauan kuin on sota Ukrainassa.
Juuri Ukrainan sodan takia EU hyväksyi Trampin tulli prosentit kiltisti.
Toiseksi, Saksa on myös viisas sitä kannattaa seurata.
Ja tunnustaminen ei vaikuttaisi yhtään mitään. Vasemmisto haluaa aina vaan olle eri mieltä. Olivathan ensin Venäjän rajan sulkemisessakin. Vasta kun joutuivat nappia painamaan alkoivat muuttamaan mieltänsä.- Anonyymi
Ei ole yhtään syytä riippua Trampin imperialismissa, ei yhtään syytä riippua U.s.a:n imperialismissa!
- Anonyymi
Palestiinalaiset ovat eri asia kuin Hamas. Mutta nyt alkaa olla jo myöhäistä suunnitella Palestiinan valtiota, kun miltei kaikki palestiinalaiset on jo Netanjahun toimesta listitty, ja loput tekevät nälkäkuolemaa.
- Anonyymi
Mitään palestiinaa ei pidä tunnustaa. Muslimit ovat vain aikeissa ryöstää juutalaisille kuuluvat maa-alueet. Ihankuin Israelia ympäröivissä muslimi maissa ei olisi tilaa. Islam on mm. varastamisen uskonto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1691049
- 60842
- 86800
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72737- 46673
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko77616- 62599
- 28575
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35575Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46569