Ihmiset kuluttaa ostamalla Kiinalaisista

Temuista ym verkkokaupoista. Se syö Suomen taloutta. Virkamiesten pitäisi asettaa ulkomailta ostetuille tuotteille erittäin korkeat tullimaksut ja pienentää alv:tä ym veroja kotimaisilta tuottajilta jotta Suomen hinnat alenisivat.
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaikenmaailmat temut pitäisi kieltää lailla.!

Äänestä

Ja samalla Kiina asettaa tuplatullit Suomelle.

Siinä lähti Kiinan kauppa.

Hiiren on parempi olla hiljaa kissan edessä.

Äänestä
  • Mitä myytävää Suomella on Kiinalle ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Temuista ym verkkokaupoista. Se syö Suomen taloutta. Virkamiesten pitäisi asettaa ulkomailta ostetuille tuotteille erittäin korkeat tullimaksut ja pienentää alv:tä ym veroja kotimaisilta tuottajilta jotta Suomen hinnat alenisivat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu