Brittitutkijalla on konkreettinen vinkki, miten Suomen pitää vastata, jos Venäjä alkaa valmistella maata hyökkäykseen meitä vastaan.
Nato-suomen liiittolaisineen pitää pommittaa Dresdeniä massiivisesti?
Nato-suomen liiittolaisineen pitää pommittaa Dresdeniä massiivisesti?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Niinhän siinä kävi 2. maailmansodan aikanakin. Brittien piti pommittaa perivhollistaan RYS..........................................SÄÄ ja Moskovaa, mutta se pommittikin Dressdeniä.
Tässä Nato Tiltuille Naton esivaiheen silloinen sodanjohto.
https://www.loc.gov/loc/lcib/0304/images/post-stalin_5.jpg
Spämmipete havaittu.
”Putin on hirviö – mutta myös idiootti, kuten kaikki diktaattorit” – Ylistetty venäläiskirjailija Mihail Šiškin odottaa vallanvaihtoa samppanjan kera
https://seura.fi/viihde/julkkikset/kirjailija-mihail-siskinin-jaakaapissa-on-pullo-samppanjaa-odottamassa-putinin-jalkeista-aikaa-han-on-hirvio-mutta-myos-on-idiootti-kuten-kaikki-diktaattorit/
Pää-Idiootiksikin ylennetty venäläiskirjailija Mihail Šiškin haluaisi kalifiksi kalifin paikalle.
Sillä on jo kalsareissaan rusketusraidat. Ei jatkoon.
https://www.youtube.com/watch?v=QlLs15Br-nU
euroopan harhaiset jotka keksii joka päivä uusia syitä vihata johdattaa ittensä omaan sotaansa jossa kuolee vaan ne ite.
Paistaako vai sataako siellä Pietarissa?
Brittitiedustelu kehoitti Nato-suomen ilmavaivoja ampumaan venäläiskoneita alas Viron puolesta.