Joo, Suomessa on kyllä sananvapaus. Mutta on hieman eri asia hokeeko näitä uhkailuja virtanen olohuoneessaan vai Suomen pressa ympäri maailmaa.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/be3bf2e8-dcf2-4d72-a4a3-bf54dacd7cf8
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/be3bf2e8-dcf2-4d72-a4a3-bf54dacd7cf8
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olen samaa mieltä,
tämä dementikko persdentti pitää sulkea koti-arestiin, tai ohjata jonnekin hoitoon, esim. kuntouttavaan työtoimintaan.
Eihän presidentti, tai poliitikko, jonka tulisi hoitaa oman maan ja kansan etua ja asioita, voi toimia esim. vieraan vallan globalistien lobbarina !!
- Nyt tämä dementia vihapuhe touhu on nopeasti katkaistava, terveellä politiikalla,
koska näyttää että tämä lobbari tupi on täysin järkeä vailla ja vastuuton.
Ranskan monisukupuolinen makaroni välillä antaa hevoiselle suhuihin🤫
Pahinta tekstiä tulee Putinilta ja lähipiiriltä, kun sanovat olevansa sodassa Natomaita vastaan.
TUTTI SUUHUN STUBBE LE.
Kremlin trollia harmittaa kun ei Suomi nöyristelekkään venäjää.
persuilla on suora yhteys Kremliin.
Stubb on vaatinut Venäjää lopettamaan sodan noin tuhat kertaa. Sanoinkuvaamattoman tyhmää vaatia hyökkäyssodan aloittaneelta, mantereen kokoiselta maalta sotilaallista perääntymistä. Hyökkäyssotaa ei lopeteta Stubbin vaatimuksesta, ekologisista tai inhimillisistä syistä. Stubbin täytyy olla jotenkin vajaa, kun ei ymmärrä tätä. Täysin hyödytöntä haaskata suomen veronmaksajien varoja lentämällä 2-3 kertaa viikossa jonnekin puhumaan joutavia.
Mutta, mutta.
SAA kuvia albumiin.
SE ON tärkeää.
kyllä stubb täys paska.. ja erittäin viisas sota hullu ja muut kahelit perässä,,, on meillä nyt sit oikein hihuli pää-mies ennen vanhaan kekkonen hyppäs junaa ja pistäytyi kremlissä 2 viikoa joi,, ja ,,nai akat toi tullessaan töitä tänne,, puolelle,,, nyt tää hullu mistä sais velkaa ukrainaan,, huh,,huh, ,
PETTERI SANOI, ETTÄ PRESI DENTTI SAA ILMAISTA MIELIPITEENSÄ.
Kunnianhimo ei tunne mitään rajoja. Venäjän hallitus on tehnyt kamaluuksia, mutta tarviiko meidän pressan olla äänekkäin kriitikko? Eihän tuo ole kuin liberaalin demokratian epäjumalan suosion etsimistä. Mieluummin hiljaa. Antaa kaukana olevien haukkua. Keskitytään me kaikessa hiljaisuudessa puolustuksen vahvistamiseen, maakauppojen estämiseen jne.