Katsoin budjettikesustelua. KD lupaa kaikkea hyvää perheille. Ikinä kukaan heistä ei mainitse sanallakaan yksineläjiä. Heille yksineläjät ovat lypsylehmä, tehkööt töitä, maksakoot perheiden tuet ja kuolkoot mahdollisimman aikaisin. Haloo! Jeesuskin oli kenellekään kelpaamaton syrjäytynyt sinkku.
Yksinelävienkin unohtaminen
10
285
Vastaukset
- Anonyymi
Mikset tee kahdeksan lasta ?
- Anonyymi
Kd haluaa kaikki kynnelle kykenevät oikean rotuiset tiineeksi ja uskoviksi.Siks panorahaa.
- Anonyymi
Perheet maksavat yksineläjien tuet.
Suomen pidemmän aikavälin ehkä suurin ongelma on pieni syntyvyys. Se aiheuttaa jo nyt ongelmia, mutta ongelmat tulevat vielä kärjistymään.
Tämän päivän lapset ovat huomisen veronmaksajia, jotka maksavat niiden yksineläjienkin eläkkeet. Mitä vähemmän on lapsia, sitä raskaampi taakka heille tulee kannettavaksi ja sitä pienemmät tuet yksineläjillekin. Toivottavasti sinäkin saat vielä puolison ja lapsia, jos se on ikäsi puolesta ajankohtaista.
Aika erikoinen väite, että "Jeesuskin oli kenellekään kelpaamaton syrjäytynyt sinkku." Olihan Jeesuksella runsas joukko opetuslapsia. En niin tunne Raamattua, mutta arvelen, ettei Jeesuksen missioon oikein kuulunut perheen perustaminen. Kerrotko vielä, mistä sait ajatuksen, että Jeesus ei kelvannut kenellekään? - Anonyymi
Noi halua muille kun valkokaulus kristityille hyvää, samaa fanattisuutta kun tietyillä islam piireillä. Lahko mikä lahko.
- Anonyymi
"Noi halua muille kun valkokaulus kristityille hyvää..."
Et nyt taida ihan tietää mitä haluat sanoa.
"...samaa fanattisuutta kun tietyillä islam piireillä"
Millaista fanaattisuutta olet havainnut? Mihin asioihin sinä suhtaudut fanaattisesti?
"Lahko mikä lahko."
KD ei ole lahko. Et ole vieläkään selvittänyt itsellesi mitä lahko tarkoittaa. - Anonyymi
Haluatko sinä "valkokauluskristityille" hyvää vai pahaa?
- Anonyymi
Miks ne haluaa viinat kotioville, maistuuko alkoholi?
- Anonyymi
Kyllä monelle yksinelävälle maistuu ihan liikaa niin kuin monelle muullekin. On hyvä, että KD ajattelee heidän ja heidän läheistensä etua ja pyrkii rajoittamaan alkoholin saatavuutta kotiovelle.
- Anonyymi
Tasapuolisuus kunniaan, päättäjät.
- Anonyymi
Ota Jeesus seuralaiseksi jos aika käy pitkäksi . Gazan pitkääääää rauhaaaa taas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585544KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1953557Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182378Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222365Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91158- 1021048
Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT621027Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181012- 83978
Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79965