Siksi tämän maan talous on ajautunut näin surkeaan tilanteeseen, vaikka Marinin hallitus jätti tälle hallitukselle todella hyvän perinnön.
Tältä hallitukselta puuttuu asenteidensa ja tekemisten perusteella sivistys ja ymmärrys.
Kuvitelma. luulo, oletus, usko ja jopa toivo ovat Orpon hallituksen ministereille tietoa.
4
97
Vastaukset
- Anonyymi
Äläpä nyt…
Marinin hallituksen politiikkahan perustui velkarahaa käyttöön. ’Rahaa on’, ja ’valtiovelkaa ei tarvitse maksaa takaisin’ -politiikka näkyy nyt vieläkin.
Tehtiin lakisääteisiä uudistuksia, joiden rahoitus käytännössä perustui lainanottoon. Eihän näiden onnettomien päätösten seuraukset vielä ehtineet olla vielä Marinin hallituksen ongelma, vaan vasta seuraavan hallituksen ongelmahan ne ovat. Näinpä niiden seurauksista vieläkin kärsitään.
Tuollainen perintö ei varmasti ole mieluisa kenellekään, saati että olisi hyvä.
Onhan se tietysti totta, että nykyhallituksenkin toiminta ei kaikilta osin ole parantanut tilannetta ja varmasti kauaskantoista vahinkoa on syntynyt jatkuvista rasismi- ja maahanmuuttajavastaisista ulostuloista., kun tietää, ettei Suomi tule millään pärjäämään lähitulevaisuudessa ilman työperäistä maahanmuuttoa. Ei fiksua ja työperäistä maahanmuuttoa mitenkään voida houkutella Suomeen tuollaisiin keinoin.- Anonyymi
Hän elää vieläkin Orpon ja Purran vaalivalheiden suggestiossa.
- Anonyymi
Onko nykyhallitus saattanut Vantaan epäjärjestyksen ja heikon hallinnan varaan vai onko Vantaan nykyjohto kykenemätön järjestämään yleistä järjestystä.
Tänne maaseudulle kantautuu ikäviä uutisia entiseltä kotipaikalta.
Tikkurila-Myyrmäki ja mitä näitä onkaan, ei kuulosta hyvältä uutiset, entinen Hakunila näyttää ajautuneen myös korruption kynsiin, se on jo pahin esimerkki, tutkikaapa ihmiset, mistä 70 - luvun lapsiperheen asuinalue on tullut alas, yleensä koko Vantaa.
Nyt kaupunginhallinto on hukannut taitonsa ja kuntalaiset kiikkuu naru kaulassa. - Anonyymi00004
Haluutko jutella kuumista jutuista? 😈 Täällä live! https://Stephanie.hoty.lat/Stephanie#/?/?/9ur8tfrw6
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-185858Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite845472- 1253494
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin933462- 1211231
- 571177
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301112- 38909
- 45903
- 25859