Sanna valehteli Kaipolan tehtaasta

Anonyymi-ap

35

292

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sanna valehteli, Nalle puhui totta.

      • Anonyymi

        Nalle on rehellinen, Sanna ei.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nalle on rehellinen, Sanna ei.

        *
        *
        _________________ - Täytyy Kaikkien Muistaa - että ;

        - SDP:n - PERSEILIJÄT - On Pelkkiä - KANSAN-KUSETTAJIA - !

        *
        *


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        *
        *
        _________________ - Täytyy Kaikkien Muistaa - että ;

        - SDP:n - PERSEILIJÄT - On Pelkkiä - KANSAN-KUSETTAJIA - !

        *
        *

        Et sitten ole vieläkään poikennut päälääkärillä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et sitten ole vieläkään poikennut päälääkärillä.

        En mäkään ole päälääkärillä koskaan käynyt, mutta ex-työpaikassa pistettiin tietty porukka (me hullut) psykologin juttusille. Mua nauratti ihan helvetisti, kun menin ukon puheille. En mä muista, kattelinko musteläiskiä ja mitä se kyseli, mutta istunnon päätteeksi jäi mieleen sanat, jotka lausui: "en ymmärrä, miksi sinut laitettiin tänne"? Minä ymmärsin ja tiesin, miksi. En sitä hänelle sanonnut, mutta hyöty oli suuri. Pomo sai lähteä.
        Sitten tuo itse asia: minä näin jo kymmeniä vuosia sitten, mitä demarit on. Moni muukin näki, siksi istuivatkin parikytä vuotta oppositiossa. Toivottavasti sinäkin näet nenääsi pidemmälle.
        Aurinkoista syyspäivää!


      • Anonyymi

        SAnna valahteli kaikea ja valehtelee vieläkin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nalle on rehellinen, Sanna ei.

        Nalle ei heilu somessa uikkareissa kuten Sanna....missäköhän lapsi nykyään?


    • Anonyymi

      Ihmiset eivät tajunneet että sdp tuhosi kaiken. Valheet olisi pitänyt heti paljastaa ja lopettaa vasureiden unelmahöttö koska juuri tämä ongelma on meillä edessä nyt. Lisäksi ay tuhoaa kaiken vaikka eurooppalaisessa demokratiassa yhdistykset eivät tuhoa maan hallitusta. Suomessa näin punikit haluaisivat tehdä. Ay pomot kuuluvat vankilaan samoin kuin sdp viher vas rkp kesk tuholaiset.

    • Anonyymi

      Höpöhöpö.
      Tehtaan kannattavuus vaihtelee jatkuvasti. Eihän sitä senhetkistä kannattavuutta tiedä kukaan. Kannattavuus on käsitteenä hyvin laaja ja monitahoinen.
      Tämänkin tehtaan sulkemisen syy oli ylituotanto, ei suinkaan kannattamattomuus.

      • Anonyymi

        Yritykset tekevät valistuneita arvailuja tulevaisuudesta ja esim. nyt kannattava tehdas saattaa olla näkymien perusteella tulevaisuudessa kannattamaton ja pelkkä riippakivi yritykselle.
        Jos ajattelee taloudelliseksi niin kannattaako lopettaa tulevaisuudessa rajusti tappiolle painuva tehdas silloin kun sitä tappiota ei ole kerennyt tulla vai vasta sitten kun se tehdas on syönyt yrityksen varoja muutaman kymmenen miljoonaa?
        Menestyvä yritys luopuu tulevaisuudessa kannattamattomaista toiminnoista oikeaan aikaan.
        Kannattamaton yritys yrittää pitää kynsin ja hampain kiinni kituvasta tehtaasata joka vie sitten koko yrityksen konkurssiin.


      • Anonyymi

        Eli tehdas oli kannattava!


    • Anonyymi

      Oikeistolaiset valehtelevat aina, kuten maan hallitus joka silmä kirkaana väittää maan talouden olevan tukevassa kasvussa!

    • Anonyymi

      Demareiden näitä parempia valheita. Ei yllätä.

      Marinia ei jälkikäteen enää totuus kinostellu, kun Nalle olis oikaissut virheet. Marin jatkoi tietoisesti siis valehtelua, koska totuus ei miellyttänyt.

      Voin vannoa, ettei ole ainut vale kaapissa. Muunneltu totuus sitä vasemmiston parempaa totuutta.

      Vaikea uskoa ettei olis jauhoa kulunut.

    • Anonyymi

      Wahlroos unohti mainita että UPM sai enemmän valtion tukia kuin mitä Kaipolan tehtaan palkkakulut oli kokonaisuudessaan.
      Niin ne böndeiltäkin helposti unohtuu ne tuet kun alan kannattavuudesta puhutaan.

      • Anonyymi

        UPM:n tuki on epäsuoraa, eli alennettu sähkövero. Maksaisitko itse mielelläsi täyden sähköveron itse tuottamastasi sähköstä ?

        Tuet menevät böndeillä tuotantopanoksiin, mutta ehhän sinä sitä tajua. Herneestä saa tällä hetkellä 250 euroa tonnilta, pystytkö sillä tuottamaan itse hernettä myyntiin. Vehnätonnista 130 euroa , koita tulla sillä toimeen.


    • Anonyymi

      Tuon valehtelevan demariluuskan touhut tippuu pikkuhiljaa julkisiksi

    • Anonyymi

      Valehtelu on tässä kohtaa ehkä liian tyrmäävä sana, Sannahan kommentoi osaamisensa ja ymmärryksensä mukaisesti, mikä ei todellakaan ollut kovin kummoista. Ja lisäksi kun osaaminen ja ymmärrys putsasivat kovalevyn jokaisen nautitun vaihtinapin jälkeen, miten sannaa olisi voinut ihan vieras asia enää kiinnostaa jonkin ajan päästä kun nalle sitä koitti oikaista, tyhjää päätä koristi tyhjät silmät.

    • Anonyymi

      Kassatyttö tietämys olematonta

      • Anonyymi

        Mahtoikohan Sannan kassa täsmätä hänen aikanaan?


    • Anonyymi

      Sanna sanna sanna sanna sanna Sanna sanna sanna sanna sanna Sanna sanna sanna sanna sanna, sanna sitä, sanna tätä, sanna teki, Sanna sanna sanna sanna sanna...

    • Anonyymi

      Voi vain todeta:
      KANNATTI LAKKOILLA!

      • Oikein sydäntä lämmittää kun muistelee Ahosen Joukon 4.nnen leuan alta kuulunutta kommenttia; yhteisellä asialla tässä ollaan, kun paperiporukka taas lakkoili. Nyt on hyvä, on saatu paperin tuotanto ajettua helvempiin maihin, ja entiset tehtaanporukat opettelevat elämään samalla rahalla kun heidän toimistaan kärsinyt rahvaskin.
        80-luvulla telakkaporukat ajoi samalla lailla omat työpaikkansa pois suomesta, nyt sentään battian ja puolan hitsareille on hyvin töitä suomessa olevilla telakoilla, jotka toki ovat ulkomaisissa omistuksissa.


    • Anonyymi

      Me fiksut tiedettiin heti v 2020 että Sanna valehteli.

    • Anonyymi

      Sannan pääministerikausi oli valtava katastrofi isänmaallemme.

    • Anonyymi

      asijan olessa nuori, sanottiin että vihdeä siirtymän johdosta kyseinen tehdas lopettiin,

    • Anonyymi

      Sanna sitä ja Sanna tuota, uli uli uli.

      Wahlroosin naamalla ei Sannan tasoista naista saa sitten millään, vaikka olisi kuinka paljon veronmaksajien rahaa taskussa. Siihen on entisen taistolaispellenkin tyytyminen.

      • Viimeaikaisten kuvien perusteella ei nyt lausumasi oikein osunut.
        Piri- ja muissa huumeporukoissa pyörii paljon naisia jotka ovat luuta ja nahkaa kuten sannan viimeisissä kuvissa jotka itse olen jossain nähnyt. Aikanaan kyseltiin että kuka on nähnyt lihavaa alkoholistia, sama pätee huumeisiin kun se ruoka ei ole enää siinä kohtaa kovin tärkeää tai maistuvaa tavaraa.
        Toki meillä on huumemyönteisiä puolueita joiden päiväunet on pk-seudulla toteutumassa. Onkohan tavoite saada suomen ruuankulutus tippumaan rajusti kun huumehörhöjen määrää saadaan kasvatettua, samalla noiden puolueiden äänestysmäärät on taattu.


    • Anonyymi

      Sannalta ei heru anteeksipyyntöä. Kun Sanna valehtelee, hän tekee sen tietoisesti eikä pyytele anteeksi.

      Mitähän muuta lööprriä laski PM kaudella?

      Sanna: en käytyänyt kokaiinia (kyllä käytin ja paljon ja käytän edelleen)
      Sanna: maksoin aamiaiset (en maksanut, väitin msksaneeni)
      Sanna: en saanut Pfizerilta lahjuksia ( sain miljoonia)

    • Anonyymi

      Vihdoin, joku puhuu totta. Heikkolaatuisten ja vähemmän kouluttautuneiden vasemmistolaisten tulisi työskennellä enemmän, jotta Suomi lähtee taas nousuun ja ei tarvitse elämäntapa työttömiä elättää.

    • Anonyymi

      Sanna on hyvä valehtelija.

    • Anonyymi

      Sanna on nykyään ihanan MAGA!

      • Anonyymi

        Ja saa ollakin, kun hänen MOKAt! teki maastamme köyhän siis.


    • Anonyymi

      Marin ei valehdellut! Tehdas oli kannattava! UPM sanoi ylituotannon olevan tehtaan sulkemisen syy!
      Mutta persujen ymmärrys on heikkoa, se on totta!

      • Anonyymi

        Persu on aina kovin yksinkertainen, eikä oikein ymmärrä lukemaansa ja yrittää vääntää ihan mistä vaan juttua peittääkseen Persujen ja Purran idioottimaisia ja kalliiksi tulleita päätöksiä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      227
      3301
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      247
      3073
    3. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      215
      2291
    4. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      35
      1952
    5. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      123
      1652
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      215
      1406
    7. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      87
      1141
    8. Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas

      Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi
      Maailman menoa
      198
      1037
    9. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      13
      999
    10. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      115
      972
    Aihe