Greta-uutisia!

Olen jo jonkin aikaa ihmetellyt, miksei Greta Thunbergistä ole ollut uutisia. Mutta nytpä löysin:

Greta Thunberg’s Crew Members Stage A COUP, Kick Her Off Flotilla Boat!

https://www.youtube.com/watch?v=XdM3ell0W8w
9168
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Gretan takki vaihtunut luonnonsuojelijasta gaza-aktivismiin. Ehkä Yle tekee hienon dokumentin aikanaan mutta menee aikaa kun vääntää asioita mieleisekseen. Gretalla tiedetään olevan yhteyksiä HAMASIIN.
Voisin laittaa linkinkin, mutta jotenkin tämä palsta... on niin heikko.

1Äänestä

Kyllä se Greetta on nyt varmasti vihainen! 😡

1Äänestä
  • Nasse-setäkin oli Hyvin vihainen!

    Äänestä

Joku voisi nyt tehtailla: Missä on Greta vol2
Vol3
Vol4
Vol5 jne. "Uutisia".

Äänestä
  • Missä Greta-kalenteri viipyy?

    Äänestä

Upeaa! 😎

Äänestä

Israel tarjoaa taas Greetalle voileipää.

Äänestä
  • Greta heittäytyy marttyyriksi ja pyytää Ruotsin hallitusta painostamaan Israelia vapauttamaan panttivangit. Toki on n.500 muuta marttyyria Israelin huostassa odottamassa tuleeko rikosilmoitus ja poliisi käynnistää rikostutkinnan näistä 500 marttyyrista. Jos poliisi toteaa rikoksen tapahtuneen niin syyttäjä nostaa tutkimuksen perusteella syytteen jne.

    Äänestä

Olikohan näillä 500 marttyyrilla viisumit, passit ja muut paperit kunnossa mennä Israeliin? Jos ei niin nämä marttyyrit syyllistyivät laittomuuksiin ja Israelin vastaiseen erittäin aggressiiviseen toimintaan. Johannes Koskisen outo kommentti hämmentää, miksi Israel ei saisi ottaa kiinni heti sen aluevesille laittomasti tunkeutuvia aluksia sen aluevesi rajalla?

Miksi nämä 500 marttyyria eivät menneet vaikka Egyptiin, Libanoniin tai Syyriaan? Oliko heillä jotakin salattavaa? Jokainen maailman valtio on vastuussa omasta turvallisuudestaan yms. Kv. lain mukaan jokaisella valtiolla on oikeus päättää itse ketkä ovat tervetulleita maahan ja ketkä eivät. Miksi Israelilla ei tätä oikeutta ole?

Miten Suomen Israelin konsulaatti reagoi näiden laittomasti Israeliin tunkeutuneisiin provokaattoreihin? Jättääkö se nämä agitaattorit Israelin oikeuslaitoksen päätettäväksi tuomitseeko se tämän törkeän provokaation?
Näillehän on jo tilattu advokaatit, joten oikeuteen nämä rikolliset ilmeisesti nyt joutuu ja tuomittaviksi Israelin lakien mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olen jo jonkin aikaa ihmetellyt, miksei Greta Thunbergistä ole ollut uutisia. Mutta nytpä löysin:

Greta Thunberg’s Crew Members Stage A COUP, Kick Her Off Flotilla Boat!

https://www.youtube.com/watch?v=XdM3ell0W8w

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu