Me ymmärrämme juutalaisuuden keskitysleireinä, Arbeit macht frei -periaatteena ja nykyisen Israelin valtion väkivaltaisuutena. Emme oikaestaan tiedä siitä sen enempää. Emme tunne juutalisuuden sivistyneempää puolta ollenkaan.
Työttömiä työnhakijoita kohdellaan Työ tekee vapaaksi -periaatteen mukaan. Työtöntähän uhkaillaan ja hänet leimataan Suomen Lain perustella vuosi toisen jälkeen passiiviseksi, laiskaksi ja sosiaalitoimen aisiakkaaksi. Tästä ei pääse irti muuten kuin riitävän pitkällä työsuhteella. Olemme siis kuin natsien hallitsemassa valtiossa.
Henkinen perintömme ei ole tervettä suomalaisuutta eikä eurooppalaistakaan vaan opitun historian traumatisoimaa. Tämä vääristymä johtuu uskonnollisuudesta ja sen yhdistelmästä fundamenttaalista Raamatun vaiktuksesta ja lähinnä sekä juutalaisuuden lähihistoriasta että myös Venäjän kommunismista. Työ on se missä vääristyneet arvomme toteutuvat.
Juutalaisuus Suomessa
Anonyymi-ap
1
276
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902827- 2071108
- 751033
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti166942- 66858
- 65812
Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.92670Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?20666- 65665
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?57578