Ei saa taksia vesilahtelaisilta autoilijoilta tänään perjantaina . Autoja pihat väärällään ja päivystys alkaa vasta klo 14.00 lauantaina. Ihme touhua . Kapakan pitäjääkin alkaa vituttaa kun asiakkaat ei pääse kulkemaan. Löytyykö kylältä ketään joka ajaa pimeetä kyytiä ?. Maksu ruhtinaallinen ja käteisenä tietty.
Pitäisi päästä baarille
Anonyymi-ap
8
356
Vastaukset
- Anonyymi
Jos työt ei työntekijöitä kiinnosta viikonloppuisin vaikeeta on nykyään kaikilla.
Mene huomenna paikalliseen ja juo vaikka kahden illan verran.- Anonyymi
Pitäkööt tunkkinsa jos ei kiinnosta työnteko.
- Anonyymi
Ei noin sanota, että pitäisi päästä baarille. Pitäisi päästä baariin.
- Anonyymi
Krooninen taksipula syy siihen ettei porukka käy paikallisessa kapakassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Krooninen taksipula syy siihen ettei porukka käy paikallisessa kapakassa.
Ei oo
- Anonyymi
vai tarkoittiko paarille?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
vai tarkoittiko paarille?
paareille?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135