Paikka hakusessa ja Uumajasta haettu vinkkejä monen hengen voimin.
Ehdottomasti paras ja hienoin paikka on Seinäjoen aseman seutu.
Pääsee junalla Kasperista, Kärjestä, Katajalaaksosta, Pohjasta, Pajuluomasta, Hyllykalliolta, Nurmosta, P.joelta ja Ylistatosta.....eteenkin maakunnasta kun asiaa kaupunkin keskustan kauppakeskuksiin.
Jeeeeeeeeeeeee!
Uimahalli Seinäjoki jeeeeeeee
23
597
Vastaukset
- Anonyymi
Kasperista junalla keskustaan heh, heh.
- Anonyymi
Resiinalla onnistuis hyvin.
- Anonyymi
Aikakin saada kunnon halli!
- Anonyymi
Asemalle kylpyläuimala.
Jes. - Anonyymi
varapuheenjohtaja Turja Lehtosen mukaan on selvää, että risteilyaluksia rakennetaan hämärissä olosuhteissa.
– On täysin kestämätöntä, että loistoristeilijöitä rakennetaan työntekijöiden hyväksikäytön varaan. Vastuu on Meyer Turulla, joka ei voi enää sulkea silmiään. Yhtiö on liian pitkään väistänyt ongelmat, vaikka epäkohdista alihankintaketjuissa on kerrottu kerta toisensa jälkeen. Nyt tämän on loputtava, hän sanoo. - Anonyymi
Aseman seutu on tukkoonen. Sehän on aiva motis. Mistä sinne eres pääsis, raran ylittekkö lompsimalla. Ha! Kyllä tulis rumihia kun kakarootten kans pitääs äkkiä loikkia raran ylitte ja junat tuloo kahtasataa ohi. Ha! Vaarallinen ympäristö mun miälestä. Kattokaa joku muu paika.
- Anonyymi
Uumajasta kannattaisi ottaa oppia monessa muussakin asiassa, esim. keskustan rannan oleskelualueista, penkeistä, laitureista.
Toivottavasti tulee uuteen uimahalliin fiksummat ja nykyaikaisemmat suihkut kuin Vaasan uimahallissa. Enemmän väliseinää ja yksityisyyttä..- Anonyymi
Olipa taas valopää toimittajien juttu. Joko IP päätoimittaja saanut kenkää kalevasta ?
- Anonyymi
Toivottavasti ei tuu väliseiniä ja suihkut ja saunat tulisi unisex- periaatteella.
- Anonyymi
Päätäjiltä ajatus että asemalle uimahalli. Siinä varmaan on tullut paha munaus kun piti lausua naimahalli.
- Anonyymi
Ei sinne asemalle osaa eikä uskalla maalaaset enää ajaa, liian tukkoonen. Parkkihalleja ei uskalleta käyttää kun peliättää puomit ja automaatit. Anttilan parkkipaikalle jätetään auto, ja ilman parkkikiekkoa koska senkin käyttö on liian vaikiaa. Kallista lystiä on pysäköönti kun aina tuloo parkkisakot, ja ne pitää sitten maalaasen kaivaa patjan alta tukiaasrahoosta, no sitä rahaa onneksi on patjan alla homehtumas.
- Anonyymi
Ehdottomasti IdeaParkin yhteyteen,ainut paikka Ääsjoella missä väki käy muutenkin,ja kyllä ,sinne pääsee autolla,vois samantien tehdä kunnon Saksalaistyyppisen kylpylän.
- Anonyymi
Eikö Rovekses olisi pareet. Sinne ohituskulkuistien varteen, neitseelliseen mäntymaastoon, saksalaistyylinen kylpylä, isoine parkkipaikoineen ja helppo kulkunyhteys, isoot trampit sinne niin.
- Anonyymi
Kyllä tuo Parkin lähialue kuulostaa paremmalta.Kasperilaasten kulkuyhteyksistä ei tartte piiitata,niille riittää ku pääsöö Kelaan ja viinakauppaan.Ja vanhaski uimahallis voi uida ,kylpylää tarvitaan,Härmä on mummolle ja paapoolle,Tropiclandia korkeintaan 10- vuotiaille ja sekin vain kesällä.
Lapualle rakennetaan jo uimahallia, tulkaa tänne polskimaan ja painimaan
- Anonyymi
Turhasta haaveilua. Velkaa on paljon ja edessä uuden kaupunginjohtajan etsintä. Asemanseutu sotkettu pilalle. Lapuan asema paljon paljon parempi paikka lähteä junalla. Seinäjoki laittaa asukkaat maksamaan kaikki typerät päätökset. Ei Helsingistä kukaan Seinäjoelle muuta että saa edelleen pitää kahta autoa vaikka asuu keskustassa. Muun muassa. Mutta maalaistollous näkyy päätöksissä. Ei olla koskaan maailmalla käyty. Navetan ja tuvan väliä kuljettu.
- Anonyymi
Kuortaneen kilpauimahalli riittää 10:lle Seinäjoen kilpauimarille.
Seinäjoelle uusi kylpylätyyppinen selkä turisteille, 10 .000 käyttäjää.
Kahta kilparataa ei tarvita vierekkäin.- Anonyymi
Mölisen vaikka en mistään tiedäkään? Kyllä niitä kilpauimareita Seinäjoella on kuule aika paljon enemmän. 😊
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mölisen vaikka en mistään tiedäkään? Kyllä niitä kilpauimareita Seinäjoella on kuule aika paljon enemmän. 😊
Asemalle tai
aseman takana valtaville tyhjille varastoille.
Keskustaan kylpylä……Jes.
- Anonyymi
Kuortane riittää
Kylpylää odotetaan. - Anonyymi
Turha reisu
- Anonyymi
Asemalle kylpylä.
Jes. - Anonyymi
Seinäjoelta 15min Ilmajoen tai 20min Lapualle jos uida tahtoo,Saksalaistyyppinen kylpylä Asemalle tarvittaisiin,toki se alue on jo tehty pilalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585544KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1953557Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182378Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222365Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91158- 1021048
Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT621027Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181012- 83978
Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79965