Korttitalo kaatuu

Koko kunnan talous, väestö ja rakennuskanta rysähtää melkein laakista nurin.

OIKEIN! Ei tainnut tulla yllätyksenä? Tai kommenteista päätellen näyttää tulleen.

Kuinka perkeleen ummikkoja te siellä olette? Ihan helvetin ummikkoja, anteeksi maalaisuuteni.

Lappajärvi on niin vastenmielinen tuppukylä että edes linja-auton mukana tuotava aikamerkki ei jää sinne. JUNTIT!
23858
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Ei siitä ole mitään epäselvyyttä, että vähän ajan päästä täällä ei asu kuin muutama eläkeläinen, joita varten ei kannata pitää enää minkäänlaista toimintaa Lappajärvellä. Kaikkein järkevintä olisi, että kunta ostaisi tontin vaikka seinäjoelta ja rakentaisi sinne niin suuren kerrostalon, että kaikki jäljelle jääneet lappajärveläiset vanhukset mahtuisivat sinne.

Äänestä

Itä-kauhavan reservaatti.

Äänestä
  • Jahas, M-talon asukki päässyt taas hetkeksi tietokoneen ääreen.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Jahas, M-talon asukki päässyt taas hetkeksi tietokoneen ääreen.

    ja niitähän kauhavalla piisaa

    Äänestä

Lappajärvi tuhoutuu!!!!

Äänestä

Korttitalo kaatu varmasti eikä mee kauaa aikaa se on varma kiviriipan tilanne salataan mahd pitkälle ylpeys estää rehellisyyden kunta elättää kuolemaantuomittua

Äänestä

Kivitippu nurin ennen joulua.Ensi syksynä kuntaliitos Kauhavaan.

Äänestä

Antaa rysähtää kohta turhia rakennuksia alajärvi hoitaa sit hallinnon

Äänestä

Halvallahan kunta saa nuorisotilat vuokrattua osulasta jos 3840+alv on vuosivuokra niinkuin hyvinvointivaliokunnassa esittelijä asian esitellyt

Äänestä
  • Onko sisäilman terveellinen, se mitä sen ollessa kunnan hallinnassa ja mitä siitä on uutisoitu! Kyllä pitäisi este tehdä tutkimus sisäilman laadusta ennen kuin päätöksiä tehdään.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Onko sisäilman terveellinen, se mitä sen ollessa kunnan hallinnassa ja mitä siitä on uutisoitu! Kyllä pitäisi este tehdä tutkimus sisäilman laadusta ennen kuin päätöksiä tehdään.

    Sisäilma on puhdasta ja sitä on riittävävsti.

    Äänestä

  • Vuosikulut nousee tuon verran, jos ymmärsin oikein. Eli liikemaneesin kulut + tuo päälle. Yleensä laskelmat alakanttiin

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Vuosikulut nousee tuon verran, jos ymmärsin oikein. Eli liikemaneesin kulut + tuo päälle. Yleensä laskelmat alakanttiin

    Mitä kuluja liikemaneesista kunalle tukee kun konkkaan menee.Kunnan kulut vähenee kun ei tarvitse lämpöä myydä ilman maksua

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Sisäilma on puhdasta ja sitä on riittävävsti.

    Kuka ottaa vastuun?

    Äänestä

Ettei nyt olis menneet vuodet ja kuukaudet sekaisin esittelijällä

Äänestä
  • Justiin näin! Vuokrattava tila 275 n2 vuosivuokra 3 840 e+alv= 320 e/kk+alv joka ei vastaa edes tuon tilan kokoluokan lämmityskuluja.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Justiin näin! Vuokrattava tila 275 n2 vuosivuokra 3 840 e+alv= 320 e/kk+alv joka ei vastaa edes tuon tilan kokoluokan lämmityskuluja.

    Ei kai kukaan muuten tuöe ellei kunta maksa vuokraa?

    Äänestä

Täälä mikään kaadu,talous on kunnossa. Vimpeli on kuralla.

Äänestä

Juuri näin kyllä muut kaatuu ennemmin kuin lappajärvi

Äänestä

Se on menoa nyt kivet pois taskusta

Äänestä

Eläkeläisjuntit pilanneet kaiken.

Äänestä

T.y.n.k.ä.k.u.l.l.i.t ihmeissään.

Niitä meinaa riittää kylillä

Äänestä

Jos mä asuusin Lappajärvellä lopettaasin itteni!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Koko kunnan talous, väestö ja rakennuskanta rysähtää melkein laakista nurin.

OIKEIN! Ei tainnut tulla yllätyksenä? Tai kommenteista päätellen näyttää tulleen.

Kuinka perkeleen ummikkoja te siellä olette? Ihan helvetin ummikkoja, anteeksi maalaisuuteni.

Lappajärvi on niin vastenmielinen tuppukylä että edes linja-auton mukana tuotava aikamerkki ei jää sinne. JUNTIT!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu