Useimmat suomalaiset kunnat kadehtivat Evijärven olosuhteita.
Jarketaanko sitä mitä on tehty 1700-luvun alusta lähtien - vai keksitäänkö jotain tuottavampaa tekemistä. Sellaista mistä tämän päivän ja tulevaisuuden kuluttaja on valmis maksamaan kunnolla.
Kuinka olisi aivosolujen herättäminen sukupolvien unesta?
Satoja ja satoja hehtaareita aurinkoisia järvenrantarinteitten peltoja
Anonyymi-ap
2
301
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kukaan ole hereillä. Siksi ei keskustelu käynnisty.
Kun noin on, ei muutos käynnisty. Vallitsee hyytynyt olotila.
On ja pysyy itseään suurempana. - Anonyymi
Ei täällä järviä ole. Ei ainakaan kukaan järviä näe, koska rantapuskikot ja lahot koivikot estävät järvien näkemisen. Ei järveltä tuuli pääse pellolle, koska nuukien rannanomistajien risukot sen estävät. Ketään ei mitään kiinnosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1243957Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma553414- 2122735
Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest382692Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem282532Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu482024Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja361578- 1171570
Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1641526Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt741261