Olipas makkaraperunoiden taso laaskenut ja pienentyneet!
Lisäksi vielä sotketaan kaalta pilaamaan makua ja näyttämään isommalta🤮
Lisäksi vielä sotketaan kaalta pilaamaan makua ja näyttämään isommalta🤮
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Uusi omistaja on nostanut rajusti hintoja ja pienentänyt annoksia.
Köksän lautanen oli edellisellä omistajalla 7e niin nyt maksaa jotain 12e
Tee 7 € annos , tuun hakemaan. Muista maksaa myös kaikki pakolliset maksut siitä
On kyllä erinomaiset ja edulliset makkaraperunat!
Maanantaina puoliltapäivin kirjoitettu aloitus "...makkaraperunoiden taso laaskenut". Ehkä oot yleensä syönyt ne viikonloppuna baari-illan päätteeksi jolloin se annos humalassa maistui kovastikin, - ja nyt selvinpäin ei, ja kun bongasit kaaleitakin lautaselta yäk :D
Tee 7 € annos , tuun hakemaan. Muista maksaa myös kaikki pakolliset maksut siitä
-------------------------
Miten edellinen omistaja teki sillä? Ja uusi nosti yhdessä yössä 71% hintaa.
Samburger tekee edelleen vastaavan annoksen 7,30 eurolla ja Jerikolla siis 70% kalliimpi. Sikamaista ahneutta se on vain Jerikolla ja yhtä törkyhintaista Jerikolla on kaikki muukin nyt uuden omistajan aikana. Jerikolla ei edes kelpaa käteinen.
Eri annokset grillien välillä, ei voi verrata. Raaka-aineissa eroa,,, esim jauhelihapihvi (75g) vs täyslihapihvi (100g)
Miksi edellisestä grillin omistajasta tuli nykyisen edellinen...siinäpä miettimistä??
Paljasta voi heilutella
Käynti loppui kun Ladyt päättivät lopettaa.
Miten tuo Jeriko voi ylipäätään olla vielä edes pystyssä? En oo enää vuosikausiin ite tuolla käynyt, mut googlearvostelujen perusteella grillin annokset on kovin pieniä vaikka hintataso suolainen.
Siellä on niin hyvät tuotteet ja edulliset hinnat.
Ei kyllä kaali kuulu makkaraperunoihin
Kaali kuuluu olennaisena osana roska ruokaan tasapainottamaan maksan toimintaa ruuansulatus prosessissa, joten näin on vaan.
Niin.
https://m.youtube.com/watch?v=YWdxkuxwsRI&pp=0gcJCR4Bo7VqN5tD
Ahneella on paskainen loppu...toiveen mukaan.
Hakekaapa vaikka Katukokilta Kaksari joka maksaa 10,50e
Isokaan mies ei tahdo jaksaa syödä kerralla ja siinä on 2-3
enemmän syötävää kuin Jerikon 12e Köksan lautasessa.
Ne on Jerikolla poistaneet mausteetkin käytännössä kokonaan.
Sinappia ketsuppia, kurkkusalaattia ja sipulia saa kutakin noin
herneen kokoisen nokareen enää.
Mimmi kysyy mitä mausteita kun olin jo sanonut sinappi ja ketsuppi. Mimmi kysyy tarviiko ruokavälineet kun sanoin että mukaan. Mimmi kysyy tuleeeko mukaan vai syötkö heti kun olin jo sanonut@!!!!!! Halooo. Laitetaanko vielä muita mausteita? 🧐😵💫👎
Jerikon muurit soetu aikanaan, oisko pernat jputunu säännöstelyyn.
Ei heti muistunut mieleen toi grilli niin koitin googlettaa kuvia siitä. No näytölle pomppasi kuva Jerikonkadulta jonka taustalla häämöttää Anttilan tavaratalo ja 70-luvun kerrostalomiljöö.
Ei koskaan enää Jerikoon ruokailemaan. 👎
Katukokilla hygienia puoli aika pahoin vinksallaan , mut jerikolla on kyllä nykyään ihme kaaliannoset
Samburger, sinne siis mun matkani johtaa, kun makkaraperunoita vesikielellä jahtaan.🤭
On maut kohdillaan, eikä kaalia sotkettu annokseen .
Eipä tuo ihme olekkaan, kun kyse on grillistä tästä on erinnäistä juttua kulkeutunut .
Aika paskan mainoksen te siellä Samburgerilla värkkäsitte. Ihan yhtä paskan kuin ruokannekin nykyään. Samburger oli ennen kylän ykkönen ja moni luulee vieläkin niin ja maksaa palaneista tai raaoista burgereista ja annoksista ja luulee että se on jotain gourmeeta.
Aina raakaa ranskalaista ja sämpylä poltettu karrelle. Ei se ole hampurilainen se on karsinokeenipommitus. 👎
Samburger oli ennen sen isän aikana loistopaikka ja siellä oli pitkäaikainen väkihlökunta joka osasi laittaa ruokaa. Sitten poika alkoi pyörittää sitä ja hlökunta vaihtuu viikottain eikä ne edes ole siellä töissä vaan ovat vuokratyövoimaa. Sama hlö voi olla aamupäivan lapioimassa paskaa navetassa, tullaa iltaan Samburgerille lapioimaan taas paskaa ja huomisten on jo jossain ihan muualla hommissa.
Paras grilli,Koirille annetaan herkkuja.
Ja ihmisille ei.
En minä sinun nälästä välitä. Koirat on ihania ihmiset ei
Miksi pitää pilata makispekkikset kaalella🤮
Mauton oli se uusin fb kela erilaisista asiakkaista missä jotain TikTok naamareita päässä. Ei näin!
https://www.facebook.com/share/r/17WbvHif3W/
Joku masentunut hiljainen on saanut ehkä kerättyä koko tahdonvoimansa ja jaksamisensa että saa haettua grilliltä ruokaa ja sitten päätyy ivailu videoon. Ujommat jopa harjoittelee tarkasti mitä sanoa, etteivät nolaa itseään. ja sitten heidät nolataan. "Ujot eivät ole tervetulleita jerikoon." Eikö tämä video vähän sellaista vihjaa, tekemällä heistä hahmon?
Ja vanhalla kansalla nyt on vain kepeä keskustelunavaus se "hampurilainen munalla..." ei ihminen välttämättä edes tarkoita seksuaalista ahdistelua sillä vitsillä. Uskaltaako Jerikon luukulla enää edes esittää asiaansa ettei päädy meemiin? Annetaanko lapulle kirjoitettu tilaus?
Todella ala-arvoisdta asiakkaiden solvaamista. Ovat kyllä pahasti leipääntyneitä hommiinsa joten paras olisi lopettaa kun ei asiakaspalveluhommat kiinnosta.
Onko joku ottanut tuon videon talteen enennkuin poistavat sen?
Jerikos krilli. Mutta onko Kapernaumis krilliä. Pitääs mun miälestä olla kun Jerikoskin on. Onko muita raamatullisia paikoja?
Nyt tuli käytyä pitkästä aikaa niin on kyllä taso laskenut roimasti vanhoista ajoista ainakin makkaraperunoissa! Makkara halvinta ja kaali tuli yllätyksenä joka ei sopinut yhtään annokseen! Jykällä on hyvät makkaraperunat vaikka makkaraa tosi vähän ja sulatejuusto jotan halppista
Tatuoidut sankarit paistaa perunaa vaikka ei tiedä pitikö paistaa makkaraa. Lienee jotain yhteiskuntapalvelijoita. Ainakin kielenkäytön perusteella. Yhdyskunta tarvii rikollisia edes johhonkin.
Jykällä on hyvät makkaraperunat vaikka makkaraa tosi vähän ja sulatejuusto jotan halppista
-----------------
Valion Koskenlaskijaa. Mutta ei kai kukaan syö vapaaehtoisesti sulatejuusto kun tietää mistä jämistä ja roskista se tehdään.
Upan ruokavaunu on nyt avannut osoitteessa keskuskatu 6 . Oma kokemus, rilliruoka ei tämän jälkeen enää maistu .
Kävin ennen *säännöllisesti* vaan en enää, hinnat noussut, laatu laskenut ja annosten koot pienentyneet.
Taso mennyt kyllä alaspäin kun vaihdetaan halvin makkara ja sotketaan kaalta joka paikkaan joka ei kuulu grilliruokiin
Ei samppakaan enää sama ole.
Köksän lautasen hinta nousi yli 50%, annos pieneni ja mausteet poistettiin.
Pari kertaa hakenut hiljan mutten enää mene kun annokseen saa sinappia ja ketsuppia vain sellainen herneen kokoisen nokareen.