Surkeita kansanedustajia Suomessa

Satonen, pelkkä lässyttäjä, Tuppurainen, jossakin harhoissa elävä sopertelija, Virta tyhjää räksyttävä luuseri, Nasima, ei tajua missä maassa on, Kiuru, suu loksuu, ei ainuttakaan järjellistä lausetta, näitä riittää.

Ilmeisesti kansanedustajaksi päätyy, jos ei kelpaa muualle.
489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Unohdit Diarran, joka on surkeuden esikuva.

Äänestä

Antikainen,Simula,Purra,Keskisarja,TikTok Bombom ja Vigelius...persujen loputon lista.Menisivät oikeisiin töihin!Eduskunta täynnä omituisia otuksia.

Äänestä

Pelkkiä oman lompsan lihottajia koko porukka!

Äänestä

No, kellä on kanttia asettua ehdolle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Satonen, pelkkä lässyttäjä, Tuppurainen, jossakin harhoissa elävä sopertelija, Virta tyhjää räksyttävä luuseri, Nasima, ei tajua missä maassa on, Kiuru, suu loksuu, ei ainuttakaan järjellistä lausetta, näitä riittää.

Ilmeisesti kansanedustajaksi päätyy, jos ei kelpaa muualle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu