4,4 miljoonalla kehitysmaalaisella Suomi nousuun.........

Facebookissa on uusi mamutusryhmä, siellä eräskin meinaa että jos täällä asuisi 10 miljoonaa ihmistä niin Suomella menisi erittäin hyvin.

Tämä 4,4 miljoonaa ihmistä tuotaisiin tietenkin kehitysmaista.

Porukan mielestä myös turvallisuus lähtisi valtavaan nousuun, kun kaduilla olisi mustia ja arabeja. Eikä siinä vielä kaikki – puolustusvoimat saisivat valtavan reservin kun kaikki Afrikan mustat ja Lähi-idän arabit olisivat reservissä(just just).

Taisi unohtua, että yli kolmasosa toimeentulotuesta menee vieraskielisille jo nyt. Ja nimenomaan afrikkalaisille ja lähi-itäläisille.

Ei siellä järki paljon päätä paina.
27213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Suomi tarvitsee muukalaislegioonan jossa 5 vuoden palveluksen jälkeen saa kansalaisuuden. Suomen kielen oppii palveluksessa. Korea asepuku on plussaa. Vanhat rk62:set voisi antaa kaikki legioonalle, niissä on vielä puhtia jäljellä ja palvelusaseen saisi viedä myös kotiin sisäisiä levottomuuksia silmällä pitäen. Se on unelmani.

Äänestä
  • Mustat suomeen ja valkoiset go hell. hyvä niin.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Mustat suomeen ja valkoiset go hell. hyvä niin.

    Sellaiselta vaikuttaa, kun YouTubessa kun jotkut uralintakaiset lättänaama-vinosilmä-ämmä ja sen kakara "itkivät kun oli niin vaikeaa kun kaikki oli valmiiksi annettu, mutta oli kylmää". Siinä näkee että niitä mustaalajia tuodaan Uralin takaa ja Afrikasta eli kehittymättömistä "kehitys"-maista (eli kolmansista maista).

    Äänestä

Siinäpä olisi demareiden johtamalle hallitukselle tekemistä.

Hallitsemattoman maahanmuuton hallitseminen ja työllisyys toimenpiteet. Rahaahan tähän varmasti löytyisi muutaman vappusatasen verran.

Äänestä
  • Demarien kassa on loputon.

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Demarien kassa on loputon.

    Veroja kiristävät.

    Äänestä

Vihervassujen porukka.

Äänestä
  • Kaikkihan tietää että vihervasut ovat älyllisesti vajavaisia. Niitä ajaa vain ja ainoastaan tunne.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kaikkihan tietää että vihervasut ovat älyllisesti vajavaisia. Niitä ajaa vain ja ainoastaan tunne.

    Sukuvika se ja heikkoja ovat.

    Äänestä

Joo ha saavat ihan omien sanojensa 3000€ vanhemmat tukia ja lapset viedään eläintarhaan, uimaan ja muihin rientoihin suomalaisten varoilla.
Pakomsihinsa käyvät lomilla suomalaisten kustannuksella.
Matuja aina eka terveyskeskusten jonoissa, hoidetaan hivit, syövät ja syyhyt vaikka suomalaisille ei ole tarpeeksi hoitoja, ei pääse lääkäreihin ja leikkauksiin, ei kaihi, polvi ja lonkka leikkauksiin,vanhustenhoito niille jotka elämänsä maksaneet veroja ei mitään hoitoa, jos sairaalasta lähetetään kotiinvsikka viikon oleskelun jälkeen, ei kukaan mieti kuinka huono kuntoinen
selviää, ei ruokaa, ei puhtautta. Kuulin juuri että eräs mummeli oli raahautunut naapuriin että jos antaisi edes leipää kun niin nälkä. Naapuri teki huoli-ilmoituksen. Mutta se joka kotiuttaa pitäisi selvittää kuinka jatkossa selviää. Kaikilla ei ole ketään lähellä ja nykyaikana paljon niitä joilla ei edes ole lapsia eikä tekemistä sukulaistensa kanssa.
Hyvinvointia on Suomessa matuille jaossa, ei suomalaisille.

Äänestä

Suomalainen ei tykkää suomalaisesta sen vertaa että haluaisi lisääntyä.

Suomalainen katoaa täältä joka tapauksessa. On siis ihan sama kuka täällä lopulta asuu.

Sinä ajattelet vain itseäsi. Mutta et ole täällä hetken kuluttua. Suomi tyhjenee.

Mutta

Ilman maahanmuuttoakin olisimme pulassa. Kun eläke järjestelmä tehtiin, meillä oli noin 300 tuhatta eläkeläistä vuonna 1960. Nyt heitä on yli 1,6 miljoonaa.

Tässä kaupungissa oli vuonna 1990 noin 5000 alle 15 vuotiasta lasta. Nyt heitä on 1500.

Suomessa varakkaimpia ovat yli 75 vuotiaaat. Köyhimpiä lapsiperheet ja nuoret.

Miten sinulla menee?

Syy ei ole maahanmuuton! Ei.

Olisimme pahassa pulassa ilman maahanmuuttoa. Mutta sitä ei edes tarvittaisi jos tekisimme itse lapsia.

Kun joku väittää, että mitä sitten? Pärjäämme kyllä jos meitä on 3 miljoonaa!

Mutta se ei ole totta! Olisimme pahassa kusessa. Ja alamme olla sitä jo nyt.

Mitä vähemmän meitä on, sitä kusisemmat paikat. Tämä siksi, että tuo "muu väki" ei kykene elättämään ne 1,6 miljoonaa.

Mikä on ratkaisu?

Jos haluamme että olemme suomalaisia (yhä), meidän pitää maksaa lapsista. Ehdotan 10 tuhatta euroa/syntyvä lapsi.

On sanottu, että Hyvinvointivaltio on jo "hoitanut homman", eikä tarvitse tehdä mitään ".

Niin se on paska puhetta. Jokainen synnyttävä äiti köyhtyy. Hänen palkka putoaa 60%:iin palkasta. Lapsilisä 100€/kk on naurettava apu. Se ei riitä vaippoihin.

Isompi auto, isompi koti jne.

Kyllä suomalainenkin ei ajattele suomalaisen parasta. EI.

Jos laitamme rajat kiinni, eikä yhtään maahanmuuttajaa. Silloin pitää synnyttää. Synnyttää. Synnyttää ja synnyttää.

Ei mulla muuta.

Äänestä
  • Ymmärrätkö yhtään mitään mistään? Juu, kyllä Suomi tarvitsee maahanmuuttoa. Mutta ei Suomi nouse yhtään mihinkään kehitysmaa maahanmuutolla. Jotka pääasiassa elelevät kela ja sossu tuilla, rasittavat oikeuslaitosta ja poliisia ja niin edespäin. Lisäksi näiden jälkikasvu ei edes opi lukemaan ja kirjoittamaan. Eikä Suomi näillä työttömyysluvuilla tarvitse työperäistäkään maahanmuuttoa kuin muutamalle alalle, tällä hetkellä.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ymmärrätkö yhtään mitään mistään? Juu, kyllä Suomi tarvitsee maahanmuuttoa. Mutta ei Suomi nouse yhtään mihinkään kehitysmaa maahanmuutolla. Jotka pääasiassa elelevät kela ja sossu tuilla, rasittavat oikeuslaitosta ja poliisia ja niin edespäin. Lisäksi näiden jälkikasvu ei edes opi lukemaan ja kirjoittamaan. Eikä Suomi näillä työttömyysluvuilla tarvitse työperäistäkään maahanmuuttoa kuin muutamalle alalle, tällä hetkellä.

    Mistä näille mamuille löytyy työpaikka, kun täällä ei ole työpaikkoja?

    Äänestä

  • Eli lisää muslimeita vaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Eli lisää muslimeita vaan?

    Niitä tietysti.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Eli lisää muslimeita vaan?

    Tottakai muslimeita maa yhteen.

    Äänestä

Vois mennä katsomaan sitä maihin, joista muo on tulleet. Semmosiksi muuttuu maat, joihin tulevat.

Koko eurooppa pulassa haittamaahanmuuton vuoksi, vaikka mediamme hyssytteler, ettei kansa tietäisi.


Kannattaa katsoa uutisia Saksa, Ranska, Britannia jne...

Äänestä
  • Ja haittamaahanmuutto tulee joka puolelta ympäri maapalloa

    Äänestä

  • Niin muuttuu.

    Äänestä

Toimeentulotuki kyllä menee mustille lajeille, eli Uralin takaisille tyynelle valtamerelle asti, eli lättänaama-vinosilmille ja afrikkalaisille. Niiden naamoista näkee että eivät ole lähi-idästä, vaan suurin osa matkusti pakolaisleireille, jotta saivat sodan tekosyyllä vetelehtimispaikan. Eli ei ne ole valkoisia (eli arabeja)

Äänestä

Vasemmistolaiset kuvittelevat että ihmisiä maasta toiseen siirtämällä syntyy hyvinvointia.
Sdp edelleen kuvittelee että verottamalla syntyy hyvinvointia.

KUINKA IDIOOTTEJA NÄMÄ IHMISET VOIVAT OLLAKKAAN ?
Elin nimeltä aivot on
unohtunut asentaa
vasureiden pääkalloon.

Äänestä

Edelleen kaipaisin linkkiä tuohon ryhmään, että voisin itse lukea mitä siellä kirjoitetaan.

Vai onko koko juttu taas täysin keksitty?

Äänestä

Pitää muistaa että suomikin oli 100 vuotta sitten kehitysmaa ja itsekin olet kehitysmaalaisen jälkeläisen jälkeläinen. Hyvinhän meille on käynyt kehitysmaataustastamme huolimatta. Kehitysavulla autamme muita maita muuttumaan enemmän kaltaiseksemme ja molemminpuolisista kehitysmaalaistaustoistamme huolimatta teollistumme jokainen yhdessä muun maailman kanssa.

https://fingo.fi/ajankohtaista/uutiset/suomi-oli-100-vuotta-sitten-kehitysmaa-nain-se-vertautuu-nykymaailmaan/

Äänestä
  • ...voisit "aikuisten oikeasti" avata toisenkin silmäsi .. ja miettiä mitä näet ja mistä se mahtaisi johtua ..

    Äänestä

Joo, kun ei se mene noin.
EI VARMASTI MENE.

Äänestä

Palautetaan markka Suomen valuutaksi niin voidaan painaa rajattomasti rahaa taikaseiniin mehmettien ja bingo bongojen käyttöön.

1Äänestä
  • Jalat maahan ja niele paskaa jatkossakin mamutuksen mielettömyyden ikeessä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Facebookissa on uusi mamutusryhmä, siellä eräskin meinaa että jos täällä asuisi 10 miljoonaa ihmistä niin Suomella menisi erittäin hyvin.

Tämä 4,4 miljoonaa ihmistä tuotaisiin tietenkin kehitysmaista.

Porukan mielestä myös turvallisuus lähtisi valtavaan nousuun, kun kaduilla olisi mustia ja arabeja. Eikä siinä vielä kaikki – puolustusvoimat saisivat valtavan reservin kun kaikki Afrikan mustat ja Lähi-idän arabit olisivat reservissä(just just).

Taisi unohtua, että yli kolmasosa toimeentulotuesta menee vieraskielisille jo nyt. Ja nimenomaan afrikkalaisille ja lähi-itäläisille.

Ei siellä järki paljon päätä paina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu