https://www.bbc.com/news/live/cx2703lnww4t
Myös Iltalehti kertoo asiasta.
Jom Kippurina pyhimpänä päivänä kalenterissa tapahtunut isku lienee yksittäis tapaus.
Shalom!
Puukkohyökkäys synagogan luona
21
224
Vastaukset
- Anonyymi
Mitenkäs PROFEETTA MOKTAR?
- Anonyymi
Moktar maailman viisaimpana voi taas todeta; rauhan uskonto on aina vaan rauhan uskonto.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Moktar maailman viisaimpana voi taas todeta; rauhan uskonto on aina vaan rauhan uskonto.
Mutta brittipoliisi on järkevämpi kun ampui murhaajan heti! Yhteiskunta säästi miljoonia, ei oikeudenkäynti kuluja, vankeinhoitoa ym. Kuinkahan monta ongelmaa tämä turun puukottaja aiheuttanut? Koko-ajan tyyppi häiriköi vankilassa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Moktar maailman viisaimpana voi taas todeta; rauhan uskonto on aina vaan rauhan uskonto.
Mutku persut
- Anonyymi
Missä luuraa vihervasemmiston selitys, islamistit on kivoja?
- Anonyymi
Onko lukenut jossain minkä uskonnon edustaja ollut?
- Anonyymi
ainakin se on nyt kuollut kertoo IS
- Anonyymi
Ei mutta kyllä sen kuvasta voi melko suurella varmuudella päätellä, varmuudella ei ihan vielä.
- Anonyymi
Autolla ajoi ensin päälle ja pukkoa sitten.
huhhuh! - Anonyymi
Tutustukaa ihmeessä kulttuureihin
Koraanissa kehoitetaan tappamaan vääräuskoisia tikarilla- Anonyymi
Ja hyökkääjä on paratiisissa naiskentelemassa neitsyitä, juutalaisen tappo on korkealle arvostettu juttu siinä. On palvelus ampua mussu liikoja surematta.
- Anonyymi
Niin silloin ei ollut tuliaseita keksitty?
- Anonyymi
Musuapina
- Anonyymi
TÄTÄ NE USKONNOT TEETTÄÄ
- Anonyymi
STT–AFP
17:56
Britannian poliisin mukaan Manchesterin synagogahyökkäys oli terroriteko. Poliisi on ottanut kiinni kaksi ihmistä hyökkäykseen liittyen.
Poliisi vahvisti aiemmin, että Manchesterin synagogahyökkäyksen epäilty tekijä on kuollut. Epäilty kuoli poliisin luoteihin.
Epäilty hyökkääjä ajoi aamupäivällä autolla väkijoukkoon ja puukotti ihmisiä. Hyökkäyksessä kuoli kaksi ihmistä ja kolme on sen vuoksi kriittisessä tilassa.
Hyökkäys tapahtui lähellä Heaton Parkin synagogaa kaupungin pohjoisosassa.
Lue lisää kirjoittajalta
STT–AFP - Anonyymi
lahjottaako stub hyväntahdon eleenä juutalais sukulaisilleen lontooseen miljardin traumasa toipumiseen..
Ottaa ne työttömien kelamasseista..ei Suomalaiset tarvii mitää.
Pöllitää ite ensi 50 miltsi orpon kans, sit parit miljardit arabeille palestinaa ja parit miljardit lontoon juutalaisille=akksa sukulaisille..
Ei sillä et ois juutalaisia mitää vastaan. - Anonyymi
Suomen valhemedia löytää taas varmasti vakio selityksen
Mielenterveys ongelmia muslimilla - Anonyymi
Poliisi on nimennyt epäillyn tekijän. Sen mukaan epäilty on 35-vuotias syyrialaislähtöinen Britannian kansalainen Jihad al-Shamie.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/5f4b2ecf-6118-4848-9754-460cb7f46667- Anonyymi
S.a.
Haram - Anonyymi
Hihad?
- Anonyymi
Shame on you.
Taitaa olla tekaistu kuin öyhön nimi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1867878Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1425395Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa
Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/1454311Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa
Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.43499Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y732877Vasemmistolaiset venäjämieliset kitisee jenkkien iskusta Venezuelaan
kuten teki Yle-ykkösen uutisetkin eilen, ja avuksi haettiin taas vasemmistoproffa Koskenniemi paasaamaan - vanha kääpä.172637Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat
Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi112563- 2822479
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1472400Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5812213