Venäjä ei käy isänmaallista sotaa .

Anonyymi-ap

Venäjä on alhaisella ryöstöretkellä Ukrainassa. Raukkamainen ja häpeällinen sota. Sodalle ei löydy mitään järjellistä syytä.Ei ainoatakaan.

Venäjän kaikki kertomat syyt on valheita,valheita ja valheita. Venäjää johtaa kapisten liukkaiden käärmeiden joukko.
Piste.

Venäläinen alhaisen sodan veteraani saa Putinilta rintapieleensä irvokkaan verisen mitallin,muistoksi murharetkestä Ukrainaan. Kun aikaa menee,nämä veteraanit häpeää koko lopun elämää sitä mitallia ja Venäjän kansaa,miksi kansa alistui yhden taliaivon keksimään sotaan mukaan.

9

115

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Venäjä ryöstää ja sitten voitelee näillä rystämillään varoilla laajentumis suuntiin henkilöitä, jotka puoltavat rahan vaikutuksesta venäjän hulluintakin tekoa ja suunnitelmaa.

      VENÄJÄ ON NUKKEHALLITUSTEN RAKENTAJANA IKUINEN HELVETIN LUOJA

    • Anonyymi

      Putin on kulttuurillinen omija. Väärinkäyttää ww2:n aikaisia isänmaallisia asioita omiin itsekkäisiin tarkoituksiinsa FSBn avulla kansaa manipuloimalla.

    • Anonyymi

      Mitä Venäläiset on hyötyneet vuosikymmeniä harjoittamastaan terrorista ,sodista ja sotien aiheuttamisesta.???
      OVAT on pysyneet köyhänä takapajuisena valtiona! !!

      Onko Venäläisille näin helvetin vaikeaa kunnioittava käytös muita kansoja kohtaan??

      • Anonyymi

        He halaluavat painaa muut alas omalle tasolleen kun eivät pysty nostamaan itseään ylös muiden tasolle.


    • Anonyymi

      Putleri ei työelämässä kelpaisi edes lautapojaksi.

    • Anonyymi

      Ei tietenkään, toisten nurkkiin pesiytyminen on lähinnä säälittävää ei mitään mieltä ylentävää.

    • Anonyymi

      Venäjän johdon tarkoitus on pitää suurin osa kansasta köyhinä ja yksinkertaisina, heille on helppo luoda kuvaa muiden uhasta venäjälle koska eivät ole nähneet muuta kuin lantalan seinän ja köyydestä lähdetäön sotimaan kun muutama rupla luvataan. Siksi Stalinkin tapatti älymystön koska he ovat uhka kahjolle itsevaltiaalle. Ei putin Stalinista eroa mitenkään.

      Suomalaiset halusivat aikanaan olla osa Ruotsia yli 600 vuotta koska kaikki tunsivat ja tiesivät mikä venäjä ja venäläinen on, riistäjä, ryöstäjä ja raiskaaja. Pitkät on venäjän perinteet eikä sivistystä näy.

    • Anonyymi

      Syy on se, että venäjällä valtaa pitävät pelkäävät demokratiaa kuin ruttoa. Ukraina haluaa länsimaiseksi ja sieltä olisi demokratian aate voinut levitä venäjän puolelle.

    • Anonyymi

      Nato voisi mennä Ukrainaan avuksi ajamaan Venäjän joukot pois Ukrainasta.
      Hävittäjät,lisää tykistöä,droneja ja ohjuksia olisi käytössä.
      Venäjällä ei ole muuta vastata ylivoimaa vastaan kuin ydinaseella,mutta sitä käyttämällä tuhoutuisi täysin myös itse.
      Venäjän paikka on Ukrainan maaperältä pois ennen kuin rauha on mahdollinen.
      Nyt edelleen veltto pakotelinja ja huono aseapu VALMENTAA Venäjän joukkoja uusien iskujen sarjoihin ja sotiin.
      Venäjän johto käyttää valtion resussit sotimiseen,rauhanomaisen olemisen sijaan,vielä kauan jos sitä ei pysäytetä nyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe