Mitäs meinaa Vammalaiset viikonlopuna?

Anonyymi-ap

Onko menoa ja meinikiä vai miten mahtaa olla meno jalan tilanne? Onko Vammalan Seurahuoneella tai Ja-Nissa säpinää? Entäpä miten Baronissa? Me Suodenniemen paapit aloitetaan viikon loppu ajamalla Putajantietä kylille ja haetaan Superin pihasta tarjousvessa paperit. Sitten Superin kahvilan kantapöytään porisemaan tärket asiat, saattaa jonkun korvia kuumotellaki . Siitä se lähtee vkl liikkeelle, hyvää loppuviikkoo vaan kaikille Vammalaisille! t. Suodenniemen paapit

7

405

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Karhuntassusta pitsaa!

    • Anonyymi

      Ei tääl tehdä mitään, kuten näet. Möllötetään kotona ja katotaan Napakymppi ja Hymyhuulet. OllaAn Turväällä. Täällä on viäläki 90-luku menos.

    • Anonyymi

      Ei täälä mitään tapahtunu kateltiin lasin takaa kun Kauppiaat ja yrittäjät juhli ja kätteli toisiaan!

    • Anonyymi

      Ei Vammalasa paljoo jalka päätä pakota!

    • Anonyymi

      Vammalaiset tykkää katsella kun Kauppiaat ja yrittäjät tantsii!

      • Anonyymi

        Lehrestä luetaan ja kuvia kattellaan, kun vuorovuosin palkittevat toisiaan. Jokkainen saa pystinsä vuorollaan. Hienoa o, onnea!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      4002
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1471
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe