Rajakylässä koira haukkuu ulkona yöllä pitkiä aikoja. S-marketille kuuluu koska niiden vieressä.
Nytkin jo puoli tuntia ainakin haukkunut yhtä mittaa.
Ei ole aivan naapurissa mutta kyllä täällä varmasti 10-15 ihmistä on hereillä kuuntelemassa. En tiedä mitä vieressä asuvat tekee.
Nytkin jo puoli tuntia ainakin haukkunut yhtä mittaa.
Ei ole aivan naapurissa mutta kyllä täällä varmasti 10-15 ihmistä on hereillä kuuntelemassa. En tiedä mitä vieressä asuvat tekee.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Haukkui jo yhden maissa yöllä mutta nyt lakkaamatta ainakin puoli tuntia.
Muinakin öinä haukkunut välillä lyhyempiä aikoja.
No nyt sinne meni joku katsomaan ja loppui haukkuminen.
Taas jatkuu koiralla paasaus. Hyvin kaikuu taloyhtiön pihassa.
Taas loppui kun joku auto tuli pihaan. Olisiko omistaja tullut taksilla.
koiran haukunta rovaniemi suomi24
Voit tehdä asiasta eläinsuojeluilmoituksen. Myös ilmoitus lastensuojeluviranomaisille on hyvä työkalu. Olen tehnyt niin ja enää ei koirat hauku ja penskat pidä meteliä.
huoli-ilmoitus koirasta
toimiiko
siitähän ei pidetä huolta jos haukkuu
voi olla kaltoin kohdeltu,nälissään tms
ai jaa täälä toppilasa erääsä kerrostalosa ulisee ja haukkuu jonku koira tuntutolokulla pitkin öitä. kyllä kuuluu ja kaikuu.... miten lie omistajan laita, jättääkö sessensä yksinään kun viihteelle lähtee vai onko muuten vaan piittaamaton.
Rakin omistaja/omistanjat kannattaa hakata raajarikoksi esim. kettingillä.
Tuo hyvä. Tai sitten ihan pelkillä nyrkeillä. Laitta tosin hanskat ensin käsiin. Esim. pyöräilyhanskat.
Tuliko tämä ihan huipulta.