Aallot on alkaneet pauhaa

Kansojen aallot. Ne pauhaa euroopassa jo vaikka tässä maassa ei näytetä niitä .Myös leimataan äärioikeistoksi kun puolimiljoonaa on marsseilla ja aivan tavallisia ihmisiä.
Onko jo sananvapauskin viety tai viemässä. Siihen saatanan synagooga pyrkii. Nuo valhejuutalaiset jotka ovat saatanaakin pahempia.
Pahinta lie kun kristitty kansa siunaa heitä ja he pitävät meitä elukoina jotka kelpaa enintään orjiksi. Kristittyjä ei näemmä kiinnosta Jeesuksen varoitus heistä tai merkeistä joista Jeesus varoitti. Se oikea Israel se jäännös on vielä piilossa ja tulee kokoontumaan aikanaan. Nyt siellä maalla on se saatanan osa jonka Jumala hylkäsi lopullisesti. Heidän tekonsa kertoo selvästi, että näin on ja näitä kristikunta siunaa ja osa varmaan odottaa vielä kolmatta temppeliä että pääsee uhraamaan heidän kanssaan ja ottamaan siten saatanan vastaan joka istuu valtaistuimelle. Ei hyvin mene kristikunnalla.

2

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      TV7 Amerikan uutiset kristityille siinä kerrotiin Texasin osavaltio laittaa kaikkiin kouluihin näkyviin 10 käskyt mitähän siitä seuraa ?

      • Perinteiseen amerikkalaiseen tyyliin ristiriitaa. Sinällään hyvä, että moraali kerrotaan lapsille sillä tämä hullu maailma on jo ohittanut moraalin....ei tiedetä tekevänsä väärin.
        Mikä on mitäkin. Murhat lisääntyy ja etenkin nuorien keskuudessa kun ei ole moraalia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6329
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      380
      6142
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5970
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3962
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2365
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2345
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      119
      1403
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1241
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      186
      1085
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      887
    Aihe