Pitäähän israelilaisten puolustaa itseään, kuten kristillisdemokraatit hokevat. Hamas on suuri vaara. Hienointa oli, kun ihmisiä vähän aikaa sitten ammuttiin syötiltä. Sekin oli hieno homma!
Taidan äänestää seuraavissa vaaleissa kristillisiä, koska ovat noin suvaitsevaisia.
Hienoa toimintaa Israelissa viime yönä
13
243
Vastaukset
- Anonyymi
Joo joo.Kristityt odottelee,että Jeesus tulee takaisin.Siksi Israelin pitää saada listittyä "vastapuolen" vauvatkin.Kissat,koirat ja muut eläimet ovat jo nääntyneet,mutta kristittyjä ei elukat kiinnosta.Jeesusta odotellessa voi sitten pyhiinvaeltaa Israeliin ja vaikka grillata tarpeeksi lähellä nälkäisiä.Siis kai niitä voi vielä tähystää Israelin puolelta.Profetioiden tulee täyttyä Raamatun mukaan.Kyllä Jeesuskin varmaan on sitten tyytyväinen kun "ylimääräiset" on hävitetty pyhästä Israelista.Että tervetuloa Jeesus ristittyjä palkitsemaan.Kyllä Israel ja Israelin ystävät hoitaa homman .
- Anonyymi
Et osannut kuitenkaan sanoa, mitä on tapahtunut.
Miksi ihailet ihmisten ampumista? Oletko siis vasemmistolainen?- Anonyymi
Eivät vasemmistolaiset ihaile vihaoikeiston juutalaisten tekemää kansanmurhaa ja ihmisten ampumista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät vasemmistolaiset ihaile vihaoikeiston juutalaisten tekemää kansanmurhaa ja ihmisten ampumista.
Juutalaiset eivät tee kansanmurhaa missään.
Miksi vasemmistolaisena ihailet ihmisten ampumista? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juutalaiset eivät tee kansanmurhaa missään.
Miksi vasemmistolaisena ihailet ihmisten ampumista?Olen kuullut, että hamas olisi käyttänyt gaasan väestöä ihmiskilpenään. Jos sotilaat käyttävät siviileitä suojanaan luikkimalla heidän seassa ja selkänsä takana sairaaloissa ja muissa siviilikohteissa ja niistä tulittamalla, niin mitä mieltä olette, kuka tekee silloin sotatilanteessa kansan murhaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen kuullut, että hamas olisi käyttänyt gaasan väestöä ihmiskilpenään. Jos sotilaat käyttävät siviileitä suojanaan luikkimalla heidän seassa ja selkänsä takana sairaaloissa ja muissa siviilikohteissa ja niistä tulittamalla, niin mitä mieltä olette, kuka tekee silloin sotatilanteessa kansan murhaa?
Israel
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Israel
Tämä on ihan hyvä, että käyt usein muistuttamassa kuinka teidän vihavasemmistolaisten jutut ovat tyypillisesti täysin vastoin kansainvälistä oikeutta.
Hamas&co teki erittäin brutaalin joukkomurhan Israelissa 7.10.2023, jossa kuoli tuhansia ihmisiä ja Hamas otti satoja panttivankeja.
Edellä 2025-10-05 22:00:00 kerrotaan Hamasin suorittamista sotarikoksista. Tyypillisenä vasemmistolaisena pidät niistä koituvista siviiliuhreista syyllisenä juutalaisia, joita vastaan fasistinen terroristijärjestö Hamas taistelee. - Anonyymi
Yllättäen sarkasmi on persulle liian vaikeaa ymmärtää.
- Anonyymi
Vieläkään ei vihavasemmistolainen osannut kertoa, mihin viittaa aloitusviestillä. Selvää on vain se, että hän ihailee ihmisten tappamista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juutalaiset eivät tee kansanmurhaa missään.
Miksi vasemmistolaisena ihailet ihmisten ampumista?90 % gazasta maan tasalla. Summittainen tulitus ei erittele naisia, lapsia , sairaaloita. Israel natsit jäävät historiaan kansanmurhasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
90 % gazasta maan tasalla. Summittainen tulitus ei erittele naisia, lapsia , sairaaloita. Israel natsit jäävät historiaan kansanmurhasta.
Gazan rakennuksista ei ole maan tasalla 90%.
Israel ei ole tulittanut Gazan kaistaa summittaisesti, mutta Gazan kaistalta on tulitettu raketeilla Israelia summittaisesti.
Israelin natsit ovat lähinnä fasistisen terroristijärjestön Hamasin väkeä. He ovat arabeja, eivät juutalisia.
- Anonyymi
Yhdistyneiden kansakuntien rauhanturvaoperaatio Libanonissa (UNIFIL) kertoo, että yksi rauhanturvaaja loukkaantui Israelin tiputtaman droonin takia.
Israelissa on shaisse hallinto.- Anonyymi
Miksi UNIFIL antaa sellaisten dronien lennellä yläpuolellaan? Miksi UNIFIL ei pudottanut sitä? Olivatko UNIFILin miehet tälläkin kerralla Hizbollahin ihmiskilpinä?
https://youtu.be/CUaV6l4Iko8?si=MOatxdLodVwCfKH7
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t665842Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset384810Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo1243760Enää viisi yötä Sannan kirjaan
Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut143601Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel633540Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693423Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1002774SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862660IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k282587Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi892020