Miten Viadia toimii?
Onko huomenna missään ruokajakoa
7
305
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki on syöty
- Anonyymi
Kai ne työntekijät ottaa parhaat päältä.
- Anonyymi
Niinhän ne tekee, kuulin jopa sellaista että jotkut maksaa pienen"varausmaksun" että saavat paremmat eväät. Jätteet sitten lopuille ihmisille, onneksi on töitä niin ei tarvii jonotella pakastettuja vuosia vanhoja makkaroita. Kerran kävin kyseisessä jonossa kun oli pakko,ruuat jätin kuitenkin ottamatta kun oli vaan pakastettua pullaa ja makkaralenkki.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinhän ne tekee, kuulin jopa sellaista että jotkut maksaa pienen"varausmaksun" että saavat paremmat eväät. Jätteet sitten lopuille ihmisille, onneksi on töitä niin ei tarvii jonotella pakastettuja vuosia vanhoja makkaroita. Kerran kävin kyseisessä jonossa kun oli pakko,ruuat jätin kuitenkin ottamatta kun oli vaan pakastettua pullaa ja makkaralenkki.
Joskus vuosia sitten kävin niin antoivat pinaattikeittoa ja keitettyjä kananmunia. No kiitollinen olin niistäkin sillä hetkellä.
- Anonyymi
Osta perunaa porkkanaa ja jotain esim jauheliha. Teet kastinta. Avot.
- Anonyymi
Todella huonosti toimii nykyisin
- Anonyymi
Pieksämälläkin ruokahävikkiä on melkoisesti. Metsiin mätänee sieniä ja marjoja. Roskakaloja ajat peltoihin hoitokalastulksen yhteydessä ja hirvimiehet ottaa vain lihat pakasitimiinsa. Monella omenasato mätänee puiden alle jne.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2453333Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3622975Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,181992Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.811854Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e651778Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131553- 1251502
Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11414Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4841413