🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳
Jopa vanhoillisessa Tuulilasi-lehdessä kerrotaan miten kyseisessä numerossa koeajetuista uusista autoista suurin osa on oikeita täyssähköautoja.
Lehti muistuttaa, että joskus hybridiautoja hehkutettiin pitkällä toimintamatkalla, mutta ketä enää jaksaa edes kiinnostaa moinen? Edes suuremmat akut eivät pelasta hybridiautoja. Lehti myös muistuttaa miten EU tulee kiristämään hydridien verotusta ja ne poistuvat markkinoilta. Ja miten polttomoottorien valmistus on loppumassa.
Ajan voima jyrää ja vuosi vuodelta polttomoottori on jäänyt yhä kauemmas historiaan. JESS !!! 💪🏻
Nyt myös TUULILASI-lehti sanoo goodbye polttisautoille. Järisyttävää faktaa.
10
108
Vastaukset
- Anonyymi
Tuolle kehitykselle ei edes Trump mahda mitään, vaikka nyt tekeekin parhaansa polttisten puolesta.
- Anonyymi
Ei Tuulilas-lehti ole "vanhoillinen" vaan autovalmistajat ovat lahjoneet lehden toimittajat julistamaan autovalmistajien propagandaa. Nykyiset autolehdet kelpaavat enää lähinnä vessapaperiksi, koska mitään luotettavia testejä niissä ei ole ollut vuosikymmeniin. TM ja Tuulilasi tekee sellaisia juttuja jotka miellyttävät mainostajia.
- Anonyymi
Maasta taivaaseen kehutaan uutta maasturi diesel mersua tubessa.
Tuulilasi- lehti.- Anonyymi
Kehtaako joku vielä ajaa dieselmersulla?
- Anonyymi
kyllä ja niin kauan kuin niitä on olemassa !
kurvaan kyllä lämmittelemään patteriauton nuotiolle totta kai - Anonyymi
Sähköauto on troijan heppa jonka tehtävä on saada länsimaat sekasorron tilaan
- Anonyymi
80/90-luvun taitteessa vanhat jäärät vastustivat katalysaattoria.
20 vuotta sitten vanhat jäärät vastustivat led-lamppuja.
Digi-tv:täkin vastustettiin, oltaisiin mieluummin katsottu viittä lumistateista kanavaa...- Anonyymi
Miksi digi-tv:seen piti muutenkaan pakottaa? Lisäksi nykyiset tv-lähetykset ovat lähes pelkästään paskaa. Yli 99% ohjelmistosta on surkeaa katsomiskelvotonta sontaa. Eli 5 kanavaa riittää hyvin kaikkeen. Itse asiassa useimmat katsovat tv:stä pääosin vain paria kanavaa.
Itse toki en ole edes avannut televisiota muutamaan viikkoon ja arvelen jossain vaiheessa heivaavani koko television pois asunnostani. TV on nykyaikana lähinnä turhake. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi digi-tv:seen piti muutenkaan pakottaa? Lisäksi nykyiset tv-lähetykset ovat lähes pelkästään paskaa. Yli 99% ohjelmistosta on surkeaa katsomiskelvotonta sontaa. Eli 5 kanavaa riittää hyvin kaikkeen. Itse asiassa useimmat katsovat tv:stä pääosin vain paria kanavaa.
Itse toki en ole edes avannut televisiota muutamaan viikkoon ja arvelen jossain vaiheessa heivaavani koko television pois asunnostani. TV on nykyaikana lähinnä turhake.Enkä ymmärrä miksi led-lamppuihinkaan piti pakottaa. Jos joku haluaa ostaa enemmän sähköä kuluttavan hehkulampun niin ei sen pitäisi olla valtion ongelma. Ainakaan valmistuksen saastuttavuudella led-valoa ei voi perustella, koska led-lamppujen valmistus saastuttaa enemmän kuin hehkulamppujen valmistus. Minkä lisäksi hehkulamppujen kierrätys on helpompaa kuin led-lamppujen kierrätys.
- Anonyymi
Tuulilasi elää tätä päivää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe
Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido1173603Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.313109Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin
Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t1332650En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v152193Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦142062Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota
"Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain2022048- 361985
- 1201850
- 291811
- 351804