On erittäin vastuullisia maita, jotka ymmärtävät tämän suojelun hinnan ja elämän hinnan Ukrainassa talvella. Ennen kaikkea näitä ovat Alankomaat, Saksa, Kanada, Ruotsi, Tanska ja Norja, Zelenskyi listaa viestipalvelu X:ssä.
Suomea ei listalta löydy. Syy on todennäköisesti se, että maamme jättäytyi kesällä ulos Donald Trumpin Ukraina-paketista. Naton ja Yhdysvaltojen paketissa Euroopan maat ostavat Yhdysvalloilta aseita Ukrainalle.
Suomi on paska maa kun ei anna kaikkia rahojaan ukrainan kerjäläiselle!!!
Suomea ei listalta löydy. Syy on todennäköisesti se, että maamme jättäytyi kesällä ulos Donald Trumpin Ukraina-paketista. Naton ja Yhdysvaltojen paketissa Euroopan maat ostavat Yhdysvalloilta aseita Ukrainalle.
Suomi on paska maa kun ei anna kaikkia rahojaan ukrainan kerjäläiselle!!!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Nyt hävettää huonolla itsetunnolla varustettua suomalaista. Pakko nokittaa heti ja ainakin tuplata mitä ruotsi!!
On täysin ymmärrettävää ettei Ukrainan presidentti Volodomyr Zelenskyi maininnut Suomea kiitoksissaan.
Hänen kiitoksensa kohdistui tällä kertaa maihin, jotka ovat juuri nyt mukana ostamassa Yhdysvalloilta ilmapuolustusjärjestelmiä ja ohjuksia Ukrainalle, joita Ukraina pitää ratkaisevan tärkeänä tulevan talven aikana.
Vaikka Suomi onkin antanut Ukrainalle merkittävää apua, Zelenskyin julkinen kiitoslista tällä kertaa korosti niitä maita jotka reagoivat nopeasti ja täsmällisesti Ukrainan ilmapuolustuksen tarpeisiin.
Suomalaisilla on erittäin huono itsetunto ja heti kun joku heittää vähän small talkia jostain jonninjoutavasta aiheesta suomessa, niin heti ollaan torille menossa. Hölmöläiset eivät ymmärrä miten heitä juksataan jatkuvasti pikku kehumisella.
SE ON NÄYTELMÄÄ JOTA RAKENNETAAN JA VENÄJÄ MUURITETAAN KAUTTAALTAAN JA KRIMIN SILTA ON JO MIINOITETTU RÄJHTEILLÄ
Rimin nukke hallitus on pian loppusa eessä motissa ilman rakentajaansa ummikona
Unohdit laittaa lähteen tälle tiedolle, vai heititkö ihan mututuntumalla?
Mihinkä niitä euroja voi lähetellä, ettei koksunokka pysty enää halveksimaan meitä suomalaisia?
Koomikolleko suoraan vai Amerikkaanko?
Jarmo Korhosen mukaan Kokoomus sai eniten venäläistä rahaa jo vuosikymmeniä sitten. Orpo kuuluu niihin, joilla on suora yhteys YYA-ajan suomettuneisiin politiikkoihin, hän on viitan perijä.
Totta kai se kaikki näkyy hänen hallituksensa politiikassa.
Länsi pitää ukrainaa löyhässä hirressä , avustaa juuri niin vähän että tappaminen senkun jatkuu puolin ja toisin , kyselee vihollisen mielipiteitä antamansa aseiden laadusta passaako heille niitä annettavan , häpeisisivät .
hyvä jenkkien proxy sota niin antaa jenkkien rahoittaa pidetään me rahat täällä