Sitä todellisuudessa ei ole tai hyvin vähän punavihreitten tarkoittamassa muodossa.
Jos joku sanoo naamansa lävistäneelle kun kadulla istuu, että mene sivuun pääsee oikeat ihmiset kulkemaan, se punavihreitten rasismia. Poliisikin sai sakkoja kun hääti näitä onnettomia kadulta istumasta.
Sitten "rasismia" kun vasemmistolaisten ay-liikkeeseen pääsee vain ehdolle ja valituiksi vasemmistolaiset, onko se rasismia punavihreitten tarkoittamassa muodossa, vai Neuvostoliiton rauhanohjuksia.
Rasismi on punavihreitten mietelause
6
83
Vastaukset
- Anonyymi
"Kyselytutkimuksessa haastateltaville esitettiin väite "rasismi on mielestäni merkittävä ongelma Suomessa". Vastanneista 60 prosenttia oli jokseenkin tai täysin samaa mieltä väitteen kanssa."
Onko siis 60% kansasta punavihreitä?
Mikäli haet työtä johon sinulla on pätevyys nimellä Abdul Mohammad on sinun vaikeaa päästä edes haastatteluun, kun sama ihminen pääse oitis haastatteluun samoilla speckseillä mutta nimellä Antti Jaatinen. Tätä asiaa on tutkittu.
Tämäntyyppistä ennakkoasenteista rasismia on paljon.- Anonyymi
Varmaankin nimen perusteella arvellaan, onko hakijalla suomen kielen taito kunnossa vai ei. Sehän selviäisi siinä haastattelussa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varmaankin nimen perusteella arvellaan, onko hakijalla suomen kielen taito kunnossa vai ei. Sehän selviäisi siinä haastattelussa.
Sepä se onkin juuri rasismia. Syrjintää joka perustuu olettamaan, että "eiTuoOsaa" ja luulo perustuu (persustuu) yksinomaan ulkomaalaiselta kuulostavaan hakijan nimeen eikä anneta edes mahdollisuutta.
T. Ahmed - Anonyymi
Punavihreät sama mitä vastaavat, niillä ei arvoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Punavihreät sama mitä vastaavat, niillä ei arvoa.
Arvottomia jankkaajia.
- Anonyymi
Vihreät on rasisteja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512