Pitäisikö Kelapersuilta ottaa Suomen kansalaisuus pois?

16198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Sitten sinä kuolisit kun kukaan ei elätä sinua enää
Taitaa ollla nytkin ongelmia runsaasti koska eihän muita kuin loisijoita harmita PS koska PS on kunnollisten suomalaisten juttu.
Menet vaan oikeisiin töihin nyt.

Äänestä
  • Öykkäripersusta ei saa kunnollista millään ilveellä.

    Äänestä

Haittapersut väestönvaihtoon.

Äänestä

ei kun kela on tarkoitettu koko maailmalle ja demarit kustantaa sen verovaroin ja velalla

Äänestä
  • Persu kustantaa velaksi. Tulokset näkyvät. Suomella ja suomalaisilla menee päin helvettiä. Verot pois, siinähän on persun resepti?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Persu kustantaa velaksi. Tulokset näkyvät. Suomella ja suomalaisilla menee päin helvettiä. Verot pois, siinähän on persun resepti?

    siis amerikoissa oli kuulemma ja on edelleen texasissa 0% vero 🤔 eli viennillä kustannetaan kaikki sosiaalimenot

    Äänestä

Taas yksi persuhanke läpi..

Äänestä
  • Ja Trump sai aselevon aikaiseksi sen jälkeen kun Gretat ja muut hyveposeeraajat kävi nolaamassa itsensä. FREE PALESTINA jengiä vtuttaa kuin Li Anderssonin pientä eläintä..

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ja Trump sai aselevon aikaiseksi sen jälkeen kun Gretat ja muut hyveposeeraajat kävi nolaamassa itsensä. FREE PALESTINA jengiä vtuttaa kuin Li Anderssonin pientä eläintä..

    Suomea edusti mm se sama sekopää joka järjesti hirveän sirkuksen tv ohjelmassa Valtaojan kanssa. Joka kertoi tulleensa väkisin kidnapatuksi kun tiesi tasan tarkkaan tulevansa pidätetyksi jne. Joutui varmaan kärsimään kovasta penkistä Gretan tavalla yms kauheaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ja Trump sai aselevon aikaiseksi sen jälkeen kun Gretat ja muut hyveposeeraajat kävi nolaamassa itsensä. FREE PALESTINA jengiä vtuttaa kuin Li Anderssonin pientä eläintä..

    Suomen vihervassarit hakkaa päätään seinään aselevon 1 vaiheen takia aikaansaajana Trump. Esim. sen takia ettei Israel nyt ehkä saakkaan kansanmurhaa aikaiseksi Palestiinassa mistä syyttää persuja? Jotka KD.n kanssa esti sen, että Suomi tunnustaisi Palestiinan millä ei olisi ollut mitään merkitystä.

    Äänestä

  • Persuhanke meni läpi samaan aikaan, kun Alan sai Suomen kansalaisuuden. Sattumaa?

    Äänestä

Kelademarit voisi dumpata kotimaahansa, vieraslaji?

Äänestä

Ei vaan järjestää töitä.

Äänestä

Kelapersut eivät ole erityisen huonolaatuisia muihin persuihin verrattuna.

Äänestä

Mikä siis on se yhdenmukainen linja ? Keneltä kansalaisuus pois otetaan ?

Äänestä

Rikollisilta

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Noudatetaan yhdenmukaista linjaa?

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/76e09f74-7c5a-4479-87de-9fbbba863c98

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu