Ollenkaan, tai ihan olemattomasti. Mistähän johtuu vaikka asian pitäisi olla suurin uutinen tällä hetkellä. Koko aamun yle puhui siitä, samoin MTV. Mutta hiukan skeptisesti ja kehuja ei paljon Trumpille satanut, muuten antoivat kiitosta että ihmishenkiä säästyy jos sopimus etenee.
Ei tarvitse olla suuri tietäjä kun tajuaa miksi.
Siksi, että tämän rauhanprosessin aikaansaaja on USA, n "vihattu" presidentti
Donald Trump.
Tämä hänen valtaisa työnsä Hamasin ja Israelin sodan lopettamiseksi on vaikea asia
hyväksyä monelle. Mikä on täysin typerää ja lapsellista, koska ihmishengistä on kyse tuossa konfliktissa.
Ei tarvitse olla suuri tietäjä kun tajuaa miksi.
Siksi, että tämän rauhanprosessin aikaansaaja on USA, n "vihattu" presidentti
Donald Trump.
Tämä hänen valtaisa työnsä Hamasin ja Israelin sodan lopettamiseksi on vaikea asia
hyväksyä monelle. Mikä on täysin typerää ja lapsellista, koska ihmishengistä on kyse tuossa konfliktissa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Vasemmistomdia ei pidä Trumpin osallisuutta merkityksellisenä. Jännä.
Näin on. Sen takia punaisista vasemmistolaisista punaisin YLE onkin jo uutisoinut rauhasta.
Toivottavasti Sanna Ukkola, Tere Sammallahti ja Ivan Puopolo muistavat illalla haukkua Ylen oikein kunnolla Alfalla.
Se on taas se persua niin kovasti pelottava mystinen vihervasemmisto taas asialla.
Yllättän äkkiä vihervasemmisto vaihtaa työpaikkaa, yhdessä yössä on siirtynyt kaikki Yleltä iltapäivälehtiin ja ip-lehdistä ilmeisesti Timo Haapalaa myöten Ylelle.
Noh, kristillisdemokraattien maailmassa tietenkin Jumalan tekemät ihmeetkin ovat mahdollisia.
Ei aloittajaa uhrit kiinnosta vaan trumin ylistys tätä on MAGA kulttilasuus.
Kyllä kiinnostaa, se on suurin uutinen tällä hetkellä, Gazan ja israelin välisen konfliktin loppuminen eli ihmisten kuoleminen, siinähän se aloituksessa lukee. Mutta miksi siitä ei uutisoi
nuo kaksi mediaa, täällä nyt onneksi on tietoa.
https://www.mtvuutiset.fi/videot/video/prog20025962
Sodan kannalla olemista suurempi synti on kannattaa rauhaa väärästä syystä. Jokainen oikeamilinen tietää tämän!
Sua kiinosti 1 trump siksi toisti sitä aloituksessasi kuten MAGA kulttiin kuuluu.
Väkivalta myy paremmin. Näissä lehdissä pitää olla ihmisiä kiinnostavaa äksöniä ja murhia.
Israelin sotarikoksilla on tukijansa. Toivottavasti Stubb estää rauhan.
Mikään ei ole varmaa.
Tärkeintä tässä lienee, että se oranssi hyypiö saa sen inuamansa rauhanpalkinnon. Siksi persut haluavat jauhaa tästä vaikka kaikki tietää jo sopimuksesta.
Toivottvasti ette pety kun kerron teille faktan pysyvää rauhaa ei tule se vie veilä toiset 2000v sotimista kunnes on enään yksi henkilö jäljellä sekin aloittaa vielä sodan itseään vastaan ja sit tulee ruaha.