Persuille pettymys

Ei Rydman tehnyt murtajakauppoja, vaan presidentti Stubb ja paikalla oli kokkare pääministeri. Rydmania ei mainita missään yhteydessä.
954
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei tehnyt tuppikaan. Hän vain siunasi kaupat.

Neuvottelijat tekivät itse työn.

Äänestä
  • Keitä niihin neuvottelijoihin kuulukaan, en tiedä. Jotain firmojen väkeä kai.

    Äänestä

  • Noh, oikeasti eivät persutkaan pettyneet, koska murtajatilaus on tunnetusti heidän mielestään edellisen hallituksen syytä, Sanna Marin sai kaupat aikaiseksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Keitä niihin neuvottelijoihin kuulukaan, en tiedä. Jotain firmojen väkeä kai.

    Mariinin aloitti jäämurtaja kauppojen neuvottelut.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Mariinin aloitti jäämurtaja kauppojen neuvottelut.

    On se putinisti reppanalle näköjään kova pala jäänmurtaja kaupat. On kaiken kateellisuuden perikuva.

    Äänestä

Batman hoiti homman ennakkoon.

Äänestä

Riikka järjesti kaupat, vassaria ottaa taas pattiin.

Äänestä
  • Riikka 😂🤣😂🤣😂🤣

    Äänestä

Ei vaatimattomuuttaan tee numeroa itsestään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei Rydman tehnyt murtajakauppoja, vaan presidentti Stubb ja paikalla oli kokkare pääministeri. Rydmania ei mainita missään yhteydessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu