Vakkuri ei arvosta Stubia

Olin aika järkyttynyt miten Vakkuri ei hyväksy meidän presidenttiä. Tämän suuntaamista. Lisäksi eri arvot kuin Trumpilla koska on liberaali. Presidentin englanti ei ole erinomaista.

Minusta Stub puhuu hyvin . On itsevarma ja tyylikäs. Esiintyy hyvin. Eikö Vakkurin pidä olla isänmaan ystävä.
26323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Stub on hieno vaikken luota kauppoihin.

Äänestä
  • Itse olen pettynyt Stubbiin. Hyvin pettynyt. Ja näkee kuinka vähän valtaa presidentillä on

    Äänestä

  • torre3 kirjoitti:

    Itse olen pettynyt Stubbiin. Hyvin pettynyt. Ja näkee kuinka vähän valtaa presidentillä on

    Missä pettynyt? Tuskin edes ymmärrät ulkopolitiikan päälle.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Missä pettynyt? Tuskin edes ymmärrät ulkopolitiikan päälle.

    Stubb on ollut esillä paljon, eikä ole hyvää kuvaa antanut. Ei Suomea noin pidä edustaa.

    Vertaus vaikka Niinistöön.

    Äänestä

Vakuri on alfauros

Äänestä
  • Hän on aivopesty Trumpin perseennuolija.

    Äänestä

"Presidentin englanti ei ole erinomaista."
Moninkerroin parempaa kuin edeltäjänsä Niinistön englanti.

Äänestä

Vakkurilla tuli tänään taas käsittämätön Stubbin mollaus. Vakkuri kehui aamulla itseään ja tietysti Yrimpia ja haukkui yliopistoja huonoiksi kun eivät ota Trumpilta rahaa.

Kateusko

Äänestä

Vakkuri haluaa Purran johtoon

Äänestä
  • Kukapa ei haluaisi

    Äänestä

vakkuri on täysin oikeassa, kun ihmettelee lapsen asteelle jääneen tupin puuhia
ja vihapuheita.
Suomelle on suuri haitta tälläinen globalistien lobbari tupi.

Äänestä

Ihan sama mitä "nobody" Vakkuri arvostaa.

Äänestä

Vakkuri on konservatiivi. Stubbin arvot karkaa välillä niin kauas ettei niitä tahdo edes tunnistaa omikseen. Onko niitä edes, mitään periaatteita?
Ei mikään ihme jos fituttaa kuunnella. Meitä on paljon.

Äänestä
  • Teitä on paljon 🤔uurnille ette kuitenkaan vaivaudu.

    Äänestä

  • Onneksi en äänestänyt Stubbia kertaakaan.

    Äänestä

  • torre3 kirjoitti:

    Onneksi en äänestänyt Stubbia kertaakaan.

    Äänestin 2. kierroksella ja oli selvästi oikea valinta, vähintään niistä kahdesta kun on seurannut tapahtumia. Tuskin Haavisto olisi päässyt tuollaiseen asemaan.

    Äänestä

Tasavallan feikki presidentti Alexander Stubb on armahtanut törkeästä petoksesta tuomitun 38-vuotiaan naisen.
Minkä helvetin takia?
Kuvitteleekse et seki sit armahdetaan sitku ku kgb rahotus, feikki professuurit, korruptiot, rikokset ja muut kusetukset, poliiisien ym.hämärät kuolemat stubin ympärillä paljastuu.

Maaliskuun 2019 ja huhtikuun 2020 välisenä aikana nainen huijasi tuntemaltaan kuusikymppiseltä mieheltä yli 180 000 euroa.

Lisäksi nainen taivutteli vilpillisin konstein miehen luovuttamaan itselleen kolmen huoneiston asunto-osakekirjat. Niiden yhteisarvo oli noin puolitoista miljoonaa euroa.

Mies ja nainen olivat tutustuneet alkuvuonna 2019, kun mies asui hetkellisesti espoolaisessa hoivakodissa. Nainen toimi tuohon aikaan hoiva-avustajana.

Hän sai miehen uskomaan, että on pian perimässä merkittävän rahasumman ja valehteli tälle, että aikoo maksaa lainaamansa rahat takaisin.

sirkuspelle

1Äänestä

Kaiketi rallienglannillakin maailmalla pärjää. Te olette vähän hassuja.
Kahdesta pahasta pienempi paha. Pyllypoika nyt ei olisikaan sopinut presidentti-intuitioon. Ja kattokaas. Se ei vaan sitä itse tajunnut, sitäkään asiaa. Se pylly-bakenpoika.
Siinä sitä onkin Kakkureilla ihmettelemistä. Ja jos tämäkin on liian arka aihe käsitellä, laitan suukkuni kiinni.

Äänestä
  • Mistä sinä tiedät ketkä ovat pyllypoikia?

    Äänestä

  • Terve omatunto ja kyky häpeään estäisi kirjoittelemasta noin.

    Äänestä

  • Kylläpä kirjoittelet sivistymättömästi.

    Äänestä

  • En ymmärrä sinua ollenkaan. Näet telkkarissa ihmisen ja näet hänet oudossa valossa.

    1Äänestä

  • Oletko harkinnut avun hakemista homo-traumaasi?

    1Äänestä

Stubb on ammattidiplomaatti ja hänen englantinsa on vähintään riittävän hyvää. On kaikkien suomalaisten etu, että Stubb onnistuu työssään.

Kun elämme demokratiassa, niin Stubbin kaikkia mielipiteitä ei tietenkään tarvitse jakaa ja presidentin kanssa saa olla eri mieltä.

Äänestä
  • Missä Stubb on ollut diplomaattina? On päässyt unohtumaan.

    Äänestä

Olipas tärkeä uutinen: vain persujen tubettajana tunnettu, "miehekkään näköinen" Vakkuri ei arvosta Stubbia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olin aika järkyttynyt miten Vakkuri ei hyväksy meidän presidenttiä. Tämän suuntaamista. Lisäksi eri arvot kuin Trumpilla koska on liberaali. Presidentin englanti ei ole erinomaista.

Minusta Stub puhuu hyvin . On itsevarma ja tyylikäs. Esiintyy hyvin. Eikö Vakkurin pidä olla isänmaan ystävä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu