Minkälaisia ajatuksia tämä herättää helluntai suuntauksen jäsenille? Jotka on osallisia ekumenian kautta myös YK Agenda 2030 hankkeessa jossa yhdistetään kaikki maailman uskonnot yhdeksi sekameteli sopaksi.
Pekka Sartola Agenda 2030 haulla löytyy YouTubesta video.
https://www.instagram.com/p/DPmX7r1jW-R/?igsh=cTR2OXUwNXV0aXY=
Vatikaaniin on rakennettu rukoushuone muslimeille
9
124
Vastaukset
- Anonyymi
Mitäs tuosta- Adventistitkin ovat myyneet vanhan synagoogansa- muslimeille, sekä käyttävät nyt yhteistä parkkipaikkaa.. rakkaudesta elämään.
- Anonyymi
Vanha sanonta....bisnes on bisnes ja mooses on mooses .
Tänäänkin ympäri EU:ta tontteja, maatiloja, liiketiloja, asuntoja vaihtuu heille jotka niistä on valmiita maksamaan.
- Anonyymi
Sitäpaitsi ei vatikaani ole kovin kristillinen. Pirun kanssa vehkeilee. Kaipaisi uskon puhdistuksen.
- Anonyymi
Mikään uskonpuhdistus ei kykenisi sitä saastanpesää puhdistamaan. Se pitäisi hävittää aivan juuriaan myöten.
- Anonyymi
odotettavissa olevaa toimintaa katolilaisilta lapsiinsekaantujilta. Pohjimmiltaa molemmat ovat samanlaisia lapsenraiskuukultteja.
- Anonyymi
Onkohan Vatikaanissa huone myös pedofiileille. Sehän on yleistä heidän pappiensa keskuudessa.
- Anonyymi
saatanan morsijaan tulee ekumeenijassa yhteen. Ei yllätä mitenkään. Tavanomaista saatanan lasten yhtistäytymistä kunnes varsinainen yhteensulautuma tapahtuu antiristuksellisen päästyä valhein ja tenpuin maajilman hallitsijaks maan päälliseen valta-asemaan.
Selef Urge - Anonyymi
Siinä vasta suvaitsevainen ja ekumeeninen teko. Tosin kuuluuko islam ekumeniaan? Mutta sehän enteilee agendaa jossa kaikki uskonnot sulautetaan yhteen. Kaikki vievät Jumalan yhteyteen.
Raamatun tuntevat tietävät mikä systeemi se on. Todelliset Herran omat joutuvat vainotuksi. He eivät tunnusta kuin Herran Jeesuksen Kristuksen. Eivät kumarra ylikirkkoa eikä sen johtajistoa.- Anonyymi
Olihan eläkkeellä oleva piispa Askolakin ajamassa suuren moskeijan perustamista Helsinkiin.
Onneksi ateistit estivät sen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512