Eli siis "the pet goat" jota George W. Bush oli lukemassa kakkosluokkalaisille floridalaisella ala-asteella kaksoistorneihin hyökätessä.
Tietenkin jo vuosikymmeniä ovat kirvonneet spekulaatiot sen symboliikasta ja muurari-referensseistä.... että onko niitä vai ei. No todennäköisesti on (joista boomeri ei ole kuullutkaan mutta tietää ettei ole) mutta ei siitä nyt enempää.
Nimittäin kiinnostavinta tässä on se että Bushin lukema kirjanen sattui olemaan: "Reading Mastery: Rainbow Edition, Level 2, Storybook 1. "The Pet Goat". Eli jostain kumman syystä sieltä löytyy taas vähän Oz-wald viittauksia (somewhere over the rainbow) heh heh.
Ja tämä on vielä ihan wiki-tietoa että boomeritkin voi vielä itse tarkistaa.
Mutta oisko erityisesti boomereilla mitään mielenpäällä tähän(kin) sattumaan? Saa muutkin.
Piti se tämäkin vielä.
Anonyymi-ap
3
141
Vastaukset 3
- Anonyymi
Jopa on hyvin suunniteltu salaliitto. Että ihan tehty koulukirjat, tilattu ne siihen koulupiiriin, luetutettu niitä vähintäänkin se syksy ja järjestetty oppitunnit niin että Bush pääsi lukemaan juuri sitä kirjaa telkkarissa iskujen sattuessa. On ne ovelia.
- Anonyymi
Siis nää skull&bones tyypit kyllä hallitsee opetusjärjestelmää(kin). Mut ne jäljet mitä ne jättää virallisille tahoille on just sitä mitä ne haluaakin jättää. Ei se tartte olla muuta kuin että "luki tätä silloin kun..."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061251
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94868Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31784- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93626- 32605
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18558
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466