Eikös siellä käyneet ne, joilla oli isoja ongelmia?
Pitäisi olla tuollainen koulu olemassa aikuisillekin. Sinne voisi laittaa ne joilla ei ole käytöstapoja, empatiakykyä eikä mitään itsereflektiota. Lisäksi tuollaiseen kouluun olisi hyvä rakentaa oma pehmeä huoneensa, jonne voisi näitä sitten yksinään laittaa oman päänsä seuraksi. Mieluiten ikuisiksi ajoiksi!
Kuka muistaa Tarpilan koulun
10
797
Vastaukset
- Anonyymi
Totta viserrät! Olisi hyvä, jos siellä olisi kaltaistaan seuraakin, niin voisivat siellä sitten tasavertaisessa seurassa pahoinpidellä toisiaan, henkisesti ja fyysisesti. Sellainen vähän kuin narskujen oma oppikoulu! Ei ulos pääsyä!!!
- Anonyymi
Ihan järkyttävää miten sairasta porukkaa liikkuu vapaana!
- Anonyymi
125e elään kuussa.
- Anonyymi
Yritti ohjautua ihmisten hauista kontaktin poispäin???????
Tarvitaan tulkkia tai manaajaa!!!!! Sen verran sekavaa settiä 😂
- Anonyymi
Onkohan nämä koulun oppilaat olleet älykkyysosamäärältään täysin normaaleita?
- Anonyymi
Tuskin nekään on ollut normaaleja mutta se nykyinen add mitä nyt adh diagnoosit oli vähemmän tiedossa! Monella isät ja äitititkin oli sillon vailla diagnoosia! Ja sitä kautta tyttäretkin sai olla vaan mielikuvitus luokissaan!!
- Anonyymi
Oli se outoo sillon kun sahalahdestakin mietittiin mihin ne työntää noi ns normaalit silloset ns adhd ja mielikuvituksen puolikkaat! No silloin saatiin päätettyä että ihmisiä ei liikutella turhaan. Olin opettaja vuosina 1985-2007vuosina ennen kun jäin eläkkeelle. Nykyäänhän oppilaitten muuttelu on siirtynyt minun mielestä erikoiseen jamaan!🤔
- Anonyymi00010
Tontille nousee parhaillaan komeeta elementtitaloa.
- Anonyymi00011
sielä oli uskonnon opetusta ylimmässä päädyssä, taitaa vieläkin elää kyseinen opettaja.
eräs siellä opettanut naisoletettu menehtyi pieni aika sitten. oli kaunis opettaja.
eiköhän se koulu ole suojelukohde eli ei saa purkaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942563- 196980
- 55772
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119682- 49572
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?15516- 49503
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52494- 55475
- 40464