Mistähän tuo vasemmistolaisten persupakkomielle voi johtua

Anonyymi-ap

se on ihan käsittämätöntä. Katselin tuossa muutaman avauksen kommentteja, ja ihan jokaisessa vasemmistolainen tulee selittään "kuule persu", hei persu", "persu persu", mitä muuta tuollainen on kuin pakkomiellettä. Johtuuko sitten siitä, että nämä aina työttömät vasemmistolaiset ovat niin monia vuosia jauhaneet täällä persuista, että he eivät voi edes kuvitella täällä olevan muita oikeistolaisia kuin persuja.

Joka tapauksessa noilla muutamilla vasemmistolaisilla on pahoja ongelmia elämässään, eikä pään tilannetta paranna se, että he roikkuvat täällä kaikki viikot ja viikonloput. Ilmeisesti minkäänlaisia kavereita ei heillä ole.

Otan osaa.

9

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koska ne vihaa persuja äärivasemmistolaisia kun ovat, niin he haluavat uskoa että esim. vasemmistoa pilkkaavat jutut täytyy olla persujen tekemiä. Sinne tajuntaan ei mene se, että ketkä tahansa oikeistolaiset voi niitä kirjoittaa.

      Ja oikeistopuolueita on monia, kun kaikki pienetkin lasketaan.

    • Anonyymi

      Ei johdu?

      Eikä vasemmistolaisen juurikaan ole työttömiä. Ovat korkeakoulutettuja. Tosin nyt kun meillä on huono hallitus joka tuottaa massatyöttömyyden, on myös meitä jokunen työttömänä.

      Koko "persu kommentointi" johtuu yksinomaan Persuista itsestään!

      Persujen hyökkäys täällä ja joka paikassa on massiivista Vihervasemmistoa vastaan.

      Se on jatkuvaa. Ja niihin viesteihin vastaa vain muutama joskus. Mutta koska korkeakoulutetuilla on muutakin tekemistä ja oma elämä, ei Persujen häiriköintiin kovin moni vaivaudu vastaamaan.

      Persut eivät tuota kovinkaan älyllisiä haasteita. On vain yhtä asiaa jatkuvasti kuten;

      Maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto

      Ja sitten Vihervasemmisto sitä ja tätä.

      Se on lapsellista. Hyvin lapsellisia. Eikä aikuinen viitsi niihin vastata.

      Näin

      • Anonyymi

        Jälleen kerran se oli vihavasemmisto, joka alkoi puhumaan maahanmuutosta. 🤭


      • Anonyymi

        ”Eikä vasemmistolaisen juurikaan ole työttömiä. Ovat korkeakoulutettuja. Tosin nyt kun meillä on huono hallitus joka tuottaa massatyöttömyyden, on myös meitä jokunen työttömänä.”

        Eikö korkeasti koulutettu kykene tuottamaan parempaa tekstiä kuin tuo? 🤭


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ”Eikä vasemmistolaisen juurikaan ole työttömiä. Ovat korkeakoulutettuja. Tosin nyt kun meillä on huono hallitus joka tuottaa massatyöttömyyden, on myös meitä jokunen työttömänä.”

        Eikö korkeasti koulutettu kykene tuottamaan parempaa tekstiä kuin tuo? 🤭

        Sinun tuottamisesi rajoittuu lähinnä paskan tuotantoon.


      • Anonyymi

        SDP:ssä eniten vähiten koulutettuja.


    • Anonyymi

      Luusereille on jäänyt elämän persukortit käteen.

    • Anonyymi

      Kun provosoidaan ei pidä provosoitua. Ovat huomioineet ettei persut niele islamin ylistystä, kuten monessa EU:n jäsenvaltiossa on myös tapahtunut, Tanska ei ota lisää muslimeja.

      • Anonyymi

        Tuo on aivan oikein, että muslimit eivät lisäänny enempää kuin jo heitä täällä on! He eivät sopeudu täysin yhteiskuntaan noitten uskonnollisten tapojensa vuoksi! He kyllä lisääntyvät muutenkin kuin että heitä tuodaan tänne jatkuvasti!

        On melko kiusallista, jos he monta kerrtaa päivässä tarvitsevat mennä pitämään rukoushetkeä!
        Sellainen ei oikein länsimaisiin yrityksiin sovi! Sitä uskontoa pitäisi länsimaistaa sopivaksi näihin olosuhteisiim!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      166
      5196
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      195
      4093
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      140
      3725
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      64
      3064
    5. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      53
      3000
    6. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      146
      1997
    7. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      44
      1757
    8. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      39
      1515
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      63
      1444
    10. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1319
    Aihe