se on ihan käsittämätöntä. Katselin tuossa muutaman avauksen kommentteja, ja ihan jokaisessa vasemmistolainen tulee selittään "kuule persu", hei persu", "persu persu", mitä muuta tuollainen on kuin pakkomiellettä. Johtuuko sitten siitä, että nämä aina työttömät vasemmistolaiset ovat niin monia vuosia jauhaneet täällä persuista, että he eivät voi edes kuvitella täällä olevan muita oikeistolaisia kuin persuja.
Joka tapauksessa noilla muutamilla vasemmistolaisilla on pahoja ongelmia elämässään, eikä pään tilannetta paranna se, että he roikkuvat täällä kaikki viikot ja viikonloput. Ilmeisesti minkäänlaisia kavereita ei heillä ole.
Otan osaa.
Mistähän tuo vasemmistolaisten persupakkomielle voi johtua
9
95
Vastaukset
- Anonyymi
Koska ne vihaa persuja äärivasemmistolaisia kun ovat, niin he haluavat uskoa että esim. vasemmistoa pilkkaavat jutut täytyy olla persujen tekemiä. Sinne tajuntaan ei mene se, että ketkä tahansa oikeistolaiset voi niitä kirjoittaa.
Ja oikeistopuolueita on monia, kun kaikki pienetkin lasketaan. - Anonyymi
Ei johdu?
Eikä vasemmistolaisen juurikaan ole työttömiä. Ovat korkeakoulutettuja. Tosin nyt kun meillä on huono hallitus joka tuottaa massatyöttömyyden, on myös meitä jokunen työttömänä.
Koko "persu kommentointi" johtuu yksinomaan Persuista itsestään!
Persujen hyökkäys täällä ja joka paikassa on massiivista Vihervasemmistoa vastaan.
Se on jatkuvaa. Ja niihin viesteihin vastaa vain muutama joskus. Mutta koska korkeakoulutetuilla on muutakin tekemistä ja oma elämä, ei Persujen häiriköintiin kovin moni vaivaudu vastaamaan.
Persut eivät tuota kovinkaan älyllisiä haasteita. On vain yhtä asiaa jatkuvasti kuten;
Maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto
Ja sitten Vihervasemmisto sitä ja tätä.
Se on lapsellista. Hyvin lapsellisia. Eikä aikuinen viitsi niihin vastata.
Näin- Anonyymi
Jälleen kerran se oli vihavasemmisto, joka alkoi puhumaan maahanmuutosta. 🤭
- Anonyymi
”Eikä vasemmistolaisen juurikaan ole työttömiä. Ovat korkeakoulutettuja. Tosin nyt kun meillä on huono hallitus joka tuottaa massatyöttömyyden, on myös meitä jokunen työttömänä.”
Eikö korkeasti koulutettu kykene tuottamaan parempaa tekstiä kuin tuo? 🤭 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
”Eikä vasemmistolaisen juurikaan ole työttömiä. Ovat korkeakoulutettuja. Tosin nyt kun meillä on huono hallitus joka tuottaa massatyöttömyyden, on myös meitä jokunen työttömänä.”
Eikö korkeasti koulutettu kykene tuottamaan parempaa tekstiä kuin tuo? 🤭Sinun tuottamisesi rajoittuu lähinnä paskan tuotantoon.
- Anonyymi
SDP:ssä eniten vähiten koulutettuja.
- Anonyymi
Luusereille on jäänyt elämän persukortit käteen.
- Anonyymi
Kun provosoidaan ei pidä provosoitua. Ovat huomioineet ettei persut niele islamin ylistystä, kuten monessa EU:n jäsenvaltiossa on myös tapahtunut, Tanska ei ota lisää muslimeja.
- Anonyymi
Tuo on aivan oikein, että muslimit eivät lisäänny enempää kuin jo heitä täällä on! He eivät sopeudu täysin yhteiskuntaan noitten uskonnollisten tapojensa vuoksi! He kyllä lisääntyvät muutenkin kuin että heitä tuodaan tänne jatkuvasti!
On melko kiusallista, jos he monta kerrtaa päivässä tarvitsevat mennä pitämään rukoushetkeä!
Sellainen ei oikein länsimaisiin yrityksiin sovi! Sitä uskontoa pitäisi länsimaistaa sopivaksi näihin olosuhteisiim!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1665196- 1954093
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1403725Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat643064Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia533000- 1461997
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta441757Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.391515Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?631444Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk261319