PuutinKYY VALEHTELEE peloissaan rassukka

PuuttinKYY on SYNTYNYT VALEHTELEMAAN, kaikki mitä se huru-ukko suustaan päästää on valhetta.
PuuttinKYY joutui valehtelemaan omalle kansalle että pääsi aloittamaan järjettömän sodan omaa sukulaiskansaa vastaan.
Sodan ainoa syy on PuuttinKYYN oma perse joka on vaarassa palaa ilman keksittyä ulkopuolista vihollista.
31320
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Putler ei pääse tästä sodasta eroon hengissä.

1Äänestä
  • Putin pääsee päästään eroon kuten edellinen tsaari..... onnettoman Japanin sodan seurauksena.

    Neukkula kaatui Afganistanin valloitusyritykseen.
    Vain surkeista surkein Stalin pääsi kusilätäköönsä asti omin voimin.

    1Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Putin pääsee päästään eroon kuten edellinen tsaari..... onnettoman Japanin sodan seurauksena.

    Neukkula kaatui Afganistanin valloitusyritykseen.
    Vain surkeista surkein Stalin pääsi kusilätäköönsä asti omin voimin.

    Kaikki nuo esimerkit osoittavat venäläisten kansallista henkistä heikkoutta, kyvyttömyyttä hallita ja kehittää maataan.
    Turvautuvat siksi aina sotiin ja terroriin.

    Äänestä

Varastaminen on tietenkin helpompaa kun se että joutuisi itse tekemään jotain asioiden eteen.
Laiska Venäjä haluaa päästä helpolla ja siksi varastaa.

Äänestä

Kommentti: Venäjä etsii nyt ”biologisia agentteja” – vihjailuja Suomestakin
Kreml on aloittanut uudenlaisen agenttijahdin. ”Epäystävällisten maiden” vihjaillaan soluttavan Venäjälle vaarallisia mikrobeja, kasveja ja eläimiä.

Medvedev ryhtyi puhumaan epäystävällisten maiden väitetysti valmistelemasta biologisesta sodankäynnistä Venäjää vastaan.

– Ei voi sulkea pois mahdollisuutta, että meidän maahamme tuodaan vieraslajeja tahallaan, pahansuovalla tarkoituksella, hän sanoi.

– Vierasperäisten kasvilajien, eläinten ja mikrobien tuonti epäystävällisistä maista meidän alueellemme on yksi biologisen sodankäynnin menetelmä valtiotamme vastaan, Medvedev jatkoi maalailuaan.

Homma vaikuttaa olevan jo pahasti yli 3 promillen .....

Äänestä
  • Just, aika höyrähtäneitä alkaa olla Venäjän jutut.

    Äänestä

  • Itse venäläiset sulattavat ikiroutaa Siperiassa, jonka alta pääsee tuhansia vuosia vanhoja tuntemattomia bakteereita ja jopa viruksia leviämään ympäristöön. Uutta ebolaa odotellessa. Venäjä on haitallinen koko maailmalle.

    Äänestä

Aijjai loukkaat putinia ja kyitä,kohta tulet saamaan piikki kyy buusteria🤣

Äänestä

PuuttinKYY paskovi housuihinsa kun väläytettiin Tomahawkeja.

Äänestä
  • Odottaa tomahawkin tunkeutumista...

    Äänestä

Valta maailmanpolitiikassa kasvaa tämän vision mukaan kiväärin piipusta, kun se oikeasti kasvaa talouden, teknologian ja innovaatioiden mukana, ja niissähän Venäjä on paarialuokkaa. Takapajuisesta maasta ei ole suurvallaksi.

Äänestä

Venäläinen sukellusvene vaikeuksissa Ranskan edustalla, onko kyseessä uusi Kursk tapaus.

Äänestä

PutinsKYY, LavrovsKYY, PeskovsKYY ja MedvenskKYY, siinä Venäjän kauhukabinetin nelikko.

Äänestä
  • ZaharovsKYY...

    Äänestä

Ukraina vie ja venäjä vikisee.

Äänestä
  • PutinsKYY vetäytyy bunkkeriinsa.🐛

    Äänestä

Totta

Äänestä
  • That's true.

    Äänestä

Da, putlerKYY kaput!

Äänestä

RyzzäKYYt KYYryzzä.

Äänestä

PutinKYY on kiero luikero🐛

Äänestä
  • Miksi katsoa jonkun huru-ukon oksennuksia?

    Äänestä

  • tube.kansanvalta on tunnettu Kremliläisen PROPAGANDAN välityskanava.

    Tiedän jo etukäteen mitä siitä tuutista tulee. Siksi ei ole tarpeen katsoa tuota.

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Miksi katsoa jonkun huru-ukon oksennuksia?

    Miksi katsoa jonkun huru-ukon,,, ei kannatakaan katsoa jos ei halua kuulla totuuksia.

    Äänestä

Mitä välia, Ukraina on jo sotansa hävinnyt.

1Äänestä
  • Joko taas, ei ole näköpiirissä tuollaista.

    Äänestä

Da, putinKYY kaput!

Äänestä
  • 👍👍👍

    Äänestä

Mikä käärme Putin on ? Se on KYYryssä💩🤣.

Äänestä

PutinsKYY saa kunnian olla nykyvenäjän viimeinen johtaja ennen sen totaalista hajoamista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

PuuttinKYY on SYNTYNYT VALEHTELEMAAN, kaikki mitä se huru-ukko suustaan päästää on valhetta.
PuuttinKYY joutui valehtelemaan omalle kansalle että pääsi aloittamaan järjettömän sodan omaa sukulaiskansaa vastaan.
Sodan ainoa syy on PuuttinKYYN oma perse joka on vaarassa palaa ilman keksittyä ulkopuolista vihollista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu