Hyvinvointialueen ikääntyneiden ja vammaisten palveluluiden vastuualuejohtaja Tuija Koivisto kertoi Sisä-Suomen Lehdelle, että vapaaehtoisille tarjottu kahvi luokitellaan ylimääräiseksi kuluksi.
Se on tuija semmonen homma kun sinä tulet vanhaksi SILLOIN SINULLE SYÖTETÄÄ KIVIÄ TAKAPUOLI PYYHITÄÄN KARKEALLA SANTAPAPERILLA.
Elämä on !
Tuija Koivisto Hyvinvointialueen
24
151
Vastaukset
- Anonyymi
Kalliit on laulujen ...........
Asukeista viis veisataan. - Anonyymi
Kuinkahan paljon tuokin muija mässyttää itse pullaa päivän aikana?Törkeintä mitä olen kuullut vähään aikaan,ettei vapaaehtoiset laulamaan vanhuksille tulleet saa edes KUPILLISTA KAHVIA palkkioksi,siis kuinka tämä sallitaan??
- Anonyymi
On todella törkeätä,isopalkkainen johtaja kyllä juo kahveja pitkin päivää.
Voisi olettaa että tuo kielto on joku vitsi, eihän tuollaista kieltoa luulisi kenenkään esittävän tosissaan.
Ei varmasti hyvän mielen tuojien kahvitarjoiluista tule kuluja niin merkittävästi että sellaista tulisi mieleenkään kieltää.
- Anonyymi
Montakohan kymppiä vuodessa tulee nyt säästöä?
- Anonyymi
Ei paljoa mutta säästöä pitäs saada miljoonia eli muitakin asoita joudutaan lopettsmaan ja aika paljon silti jää miinukselle tää mairin himmeli ei vaan toimi.
- Anonyymi
Näitä kannatta muistaa kun ne ikääntyvät itse.
- Anonyymi
Orpo laittaa asioita "kuntoon".
Kokoomuksen äänestäjät eivät elä todellisuudessa. - Anonyymi
Naisille ei pitäisi koskaan antaa valtaa. Nousevat heti diktaattoreiksi.
- Anonyymi
Hyyvin sanottu sanna marin ja nais viiskko on tämän hyvinvointialueen tuijalle luonut.
- Anonyymi
Miten se on Tuija. Kannattiko kieltää kahvit ja päästä negatiiviseen julkisuuteen? Olisiko kehityskeskustelun paikka ja sitten vaadittavat johtopäätökset?
- Anonyymi
Se kun nousee päähän.
- Anonyymi
Ei ole tuokaan tehtävänsä veroinen.
- Anonyymi
Kyllähän se on ylimääräinen kulu, ei se siitä miksikään muutu.
Mutta vähän väärästä päästä niitä ylimääräisiä kuluja on alettu karsimaan.- Anonyymi
Jos ylimääräinen kulu on 100€ vuodessa ja narsistien palkat tyhjästä 100 miljoonaa niin luulisi aivottomankin näkevän mikä hyöty tulee tästä "säästöstä" joka on vain pahuutta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos ylimääräinen kulu on 100€ vuodessa ja narsistien palkat tyhjästä 100 miljoonaa niin luulisi aivottomankin näkevän mikä hyöty tulee tästä "säästöstä" joka on vain pahuutta.
Marin luoma pahuus.
- Anonyymi
Vai ei saa paikan nimeä ilmoittaa " se vittulanjänkhä on Lapissa erään jänkhän nimi "
Ja se menkka- humppa on käyttäytymis malli naisilla joka on PMS oireyhtymä.
Aiheuttaa kahvin tarjoilu kieltoja!
Tosi typerää tiedottamista ko johtajalta.
Vai on tämä sopimaton viesti mitä hä ! - Anonyymi
Kuinkahan monta kuppia ne vapaaehtoiset ryystää vuodessa tämän Tuijan alaisuudessa?On se varmaan rekkalasti Juhla Mokkaa.Ja kuinka paljon ryystää tämä Tuija itse 10 000 e/kk palkkansa päälle?
- Anonyymi
Tienaa 11 000 €/kk + virkaedut ja bonukset ja onkohan vielä tulospalkkiokin päälle. Tulospalkkio! Mistä hyvästä (pahasta)!
- Anonyymi
Kukas tuijalle antoi Tämän hyvinvoitalueen? eikös se ollut sanna marin ja nais viisikko?
- Anonyymi
Älä usko Tuijaa se sua huijaa.........
Viineri Tuija sua huijaa..
Semmoinen ralli.- Anonyymi
Uskoitte sanna marina joka loi nämä alueet ja niiden johtajat.
- Anonyymi
Tuolla alueella useat asiakkaat kuluttavat tuhansia euroja turhiin taksiajeluihin per kuukausi. Niihin ei kyllä puututa, mutta kahviin. Ei voi kuin nauraa.
- Anonyymi
Juu, naurattaa tuo. Rapaperseitä viedään pitkin maakuntaa tuhansilla euroilla per capita. / kk.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu, naurattaa tuo. Rapaperseitä viedään pitkin maakuntaa tuhansilla euroilla per capita. / kk.
Se on taksimies tyytyväinen pitkiin kyyteihin !
Mutta ei puoliso saa taksi matkaa muutakuin rahalla .
Ei pääse ilmasin katsomaan omaa puolisoa .
Tää on nyt se hyvin vointi-alue pekl.
Lisää kulttuuri rakastajia ja ukrainalaisia loisimaan Suomeen, kyllä se siitä, sanoi Manu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1715217- 1974117
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1403725Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat653072Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia533010- 1461997
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta441757Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.391515Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?631444Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk261319