Vihreään Helsinkiin kelluvia taloja

Anonyymi-ap

4

153

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuraveteen, matalaan (max 2m syvyys) umpeenkasvavaan merenlahteen, jossa lillii kakkakikkareita liejuvedessä Vantaanjoen yläjuoksulta ( Riihimäki, Kerava, Vantaa, muitakin saastuttajia).

      Voimia omaisille. Huh huh. Eihän kukaan omalla rahalla tuollaista hanki? Eihän? Eihän?

      • Anonyymi

        Ei, ei ja ei. Vaikka p. .ka ei haisiskaan, silmiä kyllä rasittaa sitäkin enemmän.

        Koko kaupungin uusrakentaminen on samanlaista shittiä, tiheetä asfalttiviidakkoa, jossa luonto on raivattu nollaan ja jokin kämänen pensas ja kukkaa muistuttava on ängetty johonkin pihanurkkaan puulaatikkoon. Vihreä-Kokoomus arkkitehtailua, jota Demaritkin näyttävät kannattavan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei, ei ja ei. Vaikka p. .ka ei haisiskaan, silmiä kyllä rasittaa sitäkin enemmän.

        Koko kaupungin uusrakentaminen on samanlaista shittiä, tiheetä asfalttiviidakkoa, jossa luonto on raivattu nollaan ja jokin kämänen pensas ja kukkaa muistuttava on ängetty johonkin pihanurkkaan puulaatikkoon. Vihreä-Kokoomus arkkitehtailua, jota Demaritkin näyttävät kannattavan.

        Puhdas (?) merivesi alkaa Stadin edustalla jostain Laajasalo-Jollas-Suomenlinna-Lauttasaari - leveysasteiden ulkopuolelta. Sitä ennen kaikki on jäte- ja kuravettä, josta ongittua kalaa ei syö edes kissat.
        Enpä haluaisi asua jäteveden seassa, ja maksaa siitä pirusti rahaa. Toki, jos KELA tarjoaa uuden kelluvan asunnon Vanhankaupunginlahdelta, kelpaahan se joillekin.
        Voimia omaisille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      823
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      736
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe