Vuosi vuodelta mennään kohti huonompia aikoja. Viisi vuotta sitten elimme paljon paremmassa maailmassa mitä nykyään, vaikka silloin olikin tämä tarkoituksella järjestetty "korona" joka puolella.
Ei ole tervettä jauhaa jokapäivä 24/7 sodasta kokoajan. Masentaa ja ahdistaa, kun huomaa, että tämän maan asioita ei enää haluta saada kuntoon, jauhetaan vain sodasta kokoajan. Luulisi jo vähemmänkin ahdistavan ihmisiä kaiken muun negatiivisen lisäksi. Kyllä nämä ajat, mitä me nyt elämämme ovat synkimpiä koskaan oman elämäni aikana.
Kokoajan vain negatiivisia uutisia nykyään netissä
Anonyymi-ap
5
94
Vastaukset
- Anonyymi
Ja höpö,höpö pölhölässä jaettu "hyviä" buustereita🤣
- Anonyymi
Ja mikä se sinun pointti oli?
Pelkkä nonsense.
- Anonyymi
Mutta koit tarpeelliseksi silti kirjoittaa negatiivisen tarinan?
- Anonyymi
Tänne kirjoitetut ymmärretään aina vääriin, kaikki pitäisi vääntää rautalangasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tänne kirjoitetut ymmärretään aina vääriin, kaikki pitäisi vääntää rautalangasta.
"vuosi vuodelta mennään kohti huonompia aikoja".
Mitenkä tuon voisi ymmärtää muuten kuin negatiivisena kirjoituksena?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12714255Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va255886Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545571SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1525428Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2045138Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2954300HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.334005"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873611Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant13537Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan203494