Tässä ote saarnasta

"Meillä täällä valtakunnansalissamme on ollut paljon huolia!
Miksi? Miksi kysyn minä?!
Miksei helluntalaisten ja lutelilaisten kilkkoväestä löydy niin paljon huolia?
Ihmettelen sitä syvästi mutta ehkäpä se johtuu siitä kun ei niiden naisväki ole jatkuvasti kylillä luuhaamassa kuten meidän naisväkemme on. Lauhaa!"
2122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olipa taarnaaja kun ei otannut tanoa ärrää.

Äänestä
  • Kyllähän taalnaajan nyt pitäiti otata tanoa tekä ällä että ättä kun joutuu ammatikteen puhumaan ihmitille. Ei tuollaitten puhevikaitten pitäiti alkaa ammatikteen ihmitille taalnaamaan. Pitäiti nyt ainakin ten vellan olla älyä päättä ja tajuta ten mahtottomuut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jostain salista kirjoitti:

"Meillä täällä valtakunnansalissamme on ollut paljon huolia!
Miksi? Miksi kysyn minä?!
Miksei helluntalaisten ja lutelilaisten kilkkoväestä löydy niin paljon huolia?
Ihmettelen sitä syvästi mutta ehkäpä se johtuu siitä kun ei niiden naisväki ole jatkuvasti kylillä luuhaamassa kuten meidän naisväkemme on. Lauhaa!"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu