Pirkko Mannola

Anonyymi-ap

Ihmettelen Pirkko Mannolan kannanottoja Aleksander Stubbiin, Suomen presidenttiin. Mielestäni Pirkko rouvan ei pidä mitenkään lausahdella Suomen presidentin olemisia ja tekemisiä. Vanhuus, se vanhuus oireineen on asettunut rouva Mannolaan. Voi kun pitäisi sanansa omanaan eikä lausahtelisi mitään meidän presidentistä.

7

172

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pirkko Mannolan kommentit presidentistämme tekevät Aleksanderista pahaa. Niinkun rouva Mannola olisi joku lausumaan meidän Aleksanderista jotain. Toimittajat tarttuvat innokkaasti näihin vanhuksen sanoihin. Meidän presidenttimme on meidän ja silloin vanhus Pirkon sanoja ei pidä kirjoitellaan. Eihän Presidentin isäkään sano mitään meidän presidentistä toimittajille. Ja Pirkkis lausuu isän sanomiset, kääk.

    • Anonyymi

      Samaa tuumasin. Nyt vanhus Pirkko Mannolan sanomiset jäämurtajistakin ovat ykkösuutinen. Eikö toimittajilla ole muuta kerrottavaa kuin vanhus Pirkon sanat.

    • Anonyymi

      Jo on outoa, kun maata johtaa Pirkko Mannola ja Presidentin isän suulla sanoimisetkin ovat Mannolan suu sanoittanut.

    • Anonyymi

      Törkeää nuo Pirkko Mannolan sanomiset ja toimittajat innokkaasti kirjoittavat niitä, vaikka Meidän Presidentti on eikä Mannolan. Vanhusrukka lausahtelee - siis lausahtelee ja toimittajat innokkaasti kirjoittelevat.

    • Anonyymi

      Miten tämä kaikki liittyy ruskeaan taloon?

      • Anonyymi

        Ruskean Reiän aatteen innokkaat Ritarit, kellokkaat, ne tässä vain haluavat kehuskella "meidän Alexanderiamme" vaikka tuo ei ole saanut juuri mitään aikaiseksi palkanmaksajilleen. Sekin jäänmurtajakauppa on kyseenalaista hehkutusta ja pahoin pelkään, että totuus selviää kunhan aikaa kuluu.
        Ei tämä CIA:n kouluttama etäpääte ole edes kiinnostunut Suomen kansalaisten hädänalaisesta tilasta. Paljon hauskempaa on matkustella ilmaiseksi luksusluokassa toisten maailmanhallitsijoitten pippaloihin syömään ja juomaan hyvin sekä anatamaan onttoja lausuntoja omasta ja kavereittensa sanomisista ja tekemisistä. Ja kaikki veronmaksajien rahoilla, vaikka ei itse maksa edes veroja tähtitieteellisistä tuloistaan ja kun kaikki muukin on sille (ei siis hänelle vaan sille) ilmaista.
        Ja rahvas on oppinut pitämään suunsa kiinni, ettei käy kuin Ilja Janitskinille, Junes Lokalle, Jaana Kavoniukselle, Karpin perheelle, Kurhelan perheelle, Marco de Wittille, Markku Sihvoselle ja kymmenille, kymmenille muille. Suomessa!
        Siksi tämäkin kommentti tullaan sensuroimaan: Faktoja kun ei Suomessa saa julkaista!


    • Anonyymi

      Ruskean talon vaikutus?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      113
      3785
    2. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      46
      3291
    3. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      25
      2600
    4. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      201
      2477
    5. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      23
      2449
    6. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?

      Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu
      Tv-sarjat
      36
      1628
    7. Kuvaile kaivattuasi kolmella emojilla.

      :) 😛😆😱
      Ikävä
      113
      1441
    8. Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa

      Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1333
    9. Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!

      Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1315
    10. Jos elämäsi ihminen

      on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt
      Ikävä
      71
      1138
    Aihe