Ulkoministeri Valtoselle sakot

Oli tukkimassa tietä Georgiassa. Elokapinalliset ovat saaneet uuden vaikutusvaltaisen jäsenen.

https://yle.fi/a/74-20188727



.
4100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomen valtio maksaa.

Äänestä

Suomalaisilla on paha tapa pistää nokkansa joka asiaan. Kun mennään viralliselle visiitille, niin toimitaan sen maan lakien mukaan eikä Suomen. Mennä nyt videoimaan mielenilmaisua ja pistää se vielä someen. Eipä meidän ministerin päätä paljon pakota, mutta kokkarithan ovat muutenkin ylimielisiä.

Äänestä
  • Joo ja opposition mielenosoitukseen,siis poliittiseen, minkä Suomessa rajasivat 1 vuorokauteen sakon uhalla.
    Valtosen mielstä muuala saa vapaasti osoittaa mieltä, mutta Suomessa ei.

    Äänestä

Eikö ministerillä olekaan diplomaatin koskemattomuuden suojaa? Olen ymmärtänyt, että Suomessa poliisilla ei ole oikeutta pidättää saati sakottaa diplomaattikilvillä ylinopeutta ajavaa autoa. Eikä pidättää ja kuulustella vieraan valtion diplomaattia edes murhatutkimuksenkaan yhteydessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oli tukkimassa tietä Georgiassa. Elokapinalliset ovat saaneet uuden vaikutusvaltaisen jäsenen.

https://yle.fi/a/74-20188727



.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu