Hienoa nyt on pitkäaikainen haave toteutunut.
Rosanna Kulju. Vauva on tulossa!
Anonyymi-ap
1242731
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 124
Vanhimmat
Vihdoinkin on todella ihana uutinen.
Vähempää ei kiinnosta julkisten mahan kasvu.
Kyllä tiedetään, mikä sinua ainoastaan kiinostaa 🤭.
Ei pitäisi vielä kauheasti hehkuttaa raskautta. Koska Rosanna on kertonut kans, vaikeuksista tulla raskaaksi. Toivotaan parasta ja kaikki menee hyvin.
Kerro vai näetkö sen siitä pölyisestä kristalli pallosi sisältä?
Onkos tää sama turhista, joka seukkasi erään huume tuomitun kanssa kun ukko joutui lusimaan. Kyseli voiko viedä muutaman vuoden ikäisen lapsen vankilaan huume ukkoa tapaamaan.
Kenen huume tuomitun kans on seurustellut ja ketä tarkoitat ?
Totta kerrankin iloisia uutisia ja ei aina haukkumisia.
No eiköhän vauvan voi viedä vankilaan, siellä on kuulema olemassa oikein perhehuoneita.
Kyseessä oli muutaman vuoden ikäinen lapsi, oli jo suunnittelemassa yhteistä elämää. Tuskin seukkasivat, oisko ollu yhden yön juttu.
Julkkisten vauvabuumi meneillään. Hyvä, kun joku edes tekee ja saa lapsia.
Nyt ystävykset Sara Sieppi ja Rosanna Kulju. Yhtä aikaa raskaana. Mikä voiskaan olla iloisempi uutinen.
Nyt nähdään isovatsaisia kauniita vauvaa odottavia tulevia äitejä. 🤗.
Juurikin näin. Vauvoja tarvitaan ja paljon. Ehkä alkaa vauvabuumi, innoittajana Sara Sieppi ja Rosanna Kulju.
Kuka on seuraava julkisuudessa oleva nainen ja kertoo iloisen uutisen. Olen raskaana saan vauvan.
Olisko tää Mikko Koivun vaimo. Vai eikö suostu tekee lasta Mikolle?
Herttaisen kauniit nuo Rosannan raskauden julkistuskuvat, niissä on lämpöä ja rakkautta, toisin kuin siepin kuvat, jotka ovat kylmät ja kalseat ja niissä tuleva äiti näyttää keskittyneen ainoastaan siihen, miten näyttää mahdollisimman kauniilta.
Iloisempi uutinen 😫.
Totta kirjoitit. Näkyy aito lämpö ja rakkaus heidän välillään niin hyvin 🤗.
Koivun muija ei tee pentuja. Mikko tehnyt tiukan avioehdon!
Juurikin näin on asia. Saralla pitäisi olla vauva masu tärkeämpi, eikä katsokaa kuinka kaunis minä olen.
Sulla on pahat sisuskalut ja musta mieli.
Kyllä jokainen äiti haluaa näyttää kauniilta.
Vaikuttaa päälisin puolin, että Rosanna näyttää tunteensa selvemmin ja on hyvin onnelinen.
Rosanna itkee, koska saa inhottavia kommentteja ja joutuu puolustaa omaa raskauttaan. Miksi on pahoja ihmisiä olemassa ja noin käyttäytyvät ?
Minä minä minä olen kaunis 😂.
Kaikki vauvaa odottavat äidit ovat kauniita.
No sepä hyvä, että olet läpeensä tyytyväinen.
Tosi kauniita tekotissitelineitä. Monta kiloa tekotukkaa, nakkihuulet , tekokynnyt , botoxia naamassa, monen kilon pakkelikerros, voi olla kova kemikaali altistus jo ennen syntymää. Kuluuko odotus aika sohvalla maaten ja roskaruokaa suuhun tunkiessa. Meneekö korkki kiinni, pikkuloulu pippaloita tulossa. Mahaa esitellään kuin maailman ihmettä joka juorulehdissä.
Itku pitkästä ilosta pieru kauan naurannasta. Jos kertoo julkisuudessa kaikki asiansa, palaute pitää kestää. Mikä tää Kulju on. Millä alalla toimii, onko koulutusta, tai ammattia.
Kohta molemat esittelevät suloisia vauvan vaatteita ja rahaa on näillä molemilla millä törsäillä.
Mikäs kiukun puuskan on nyt taas yksi saanut. Kyllä ne hiuslisäkkeet ja muut härpäkkeet poistuu, kun vauva syntyy ja tuodaan kotiin.
Rosannan ilmoitus on luonnollinen, Siepin väkisin tehty.
Onhan se vuorikiipeilijä Lotta kans raskaana.
Kaikella tavalla julkisuuteen, syntymättömän. Muksun avulla, ilman mitään osaamista. Tekotissitelineet koittaa pysyä julkisuudessa kaikilla keinoilla. Nyt korkki kiinni 9 kk. Kuivakausitulossa ja pikkujoulu pippalot joissa esiintyä, kuin ryhävalas ja kerhoa maailman ihmeestä akat paksuna.
Onnellinensaanu elättäjän, ja elari pulla uunissa.
Vammasia lapsia tulee
Turhiksilla kaikki jo kerrottu, nyt raskaus uutisia. Muksuja syntynyt tuhansia vuosia. Tyrkky pissikset hehkuttavat kuin, maailman ihmettä kun ovat paksuna.
Avio ehtoon tarvitaan molemmat osapuolet. Yksin ei voi tehdä laillista avio ehtoa.
Sitä saa mitä tilaa. Julkisuus pitää kestää, kun sinne on mennyt.
Kenen rahoilla toinen törsäilee. Ei ainakaan omillaan.
Kiipeilijä raskaana ollessaan kiipeili vuoren seinällä. Kehui, muksu ollutennen syntymää kiipeilemässä. Älytöntä vaarantaa syntymätön lapsi kiipeilemällä.,
Huhhuijaa Eikö ole muuta, kuin jonnijoutavien pissisten paksuna olemisen ilmoitukset.
Älä lue niin ei tarvitse ihmetellä tai kommentoida.
Ei jaksais vähempää kiinnostaa. Kaikenlaisia tyyppejä sitä seurataan.
Täällä kuitenkin kommentoit vaikka ei kiinnosta. 🙄😂
Totta täytyy kiinostaa ja vääntää kommentteja. Ei kiinosta 🤭.
Ei ole mikään kedon kaunein kukkanen mutta raskaus kaunistaa.
Kauneus ei saa olla koskaan ihmisellä se tärkein päämäärä. Kauneus löytyy ihmisen sisimästä, jos sitä siellä on.
Miltä nää turhikset näyttäs , luomuna, ilman mitään tekohärpäkkeitä.
Paljon kauniimmilta. Tai korjataan - jos eivät olisi ikinä tehneet itselleen mitään, niin olisivat paljon kauniimpia, koska nuo täyteaineet yms. ei oikeasti poistu täysin koskaan, vaikka niitä on myyty ihmisille jonain ei-lopullisena muokkauksena jotka poistuu itsestään. Kaikki täyteaineet yms. naamassa, sekä tekoripset, tatuoinnit, lävistykset jne. rumentaa ketä tahansa. Surullista että ne on nykyään yleisiä ns. taviksillakin, eikä vain ns. julkkiksilla. Hyvä, että Rosanna sentään on luopunut siitä vaaleasta kylmästä hiusväristä, joka ei aidolle punapäälle sopinut ollenkaan. Punaiset hiukset on muutenkin niin harvinaiset, että sääli kun sellaiset, joilla ne oikeasti on, värjäävät jonkun muun värisiksi. Toivottavasti Rosannan lapsi perii punaiset hiukset, mutta siihen tarvitsee kyllä sopivat geenit isältäkin, koska punaiset hiukset tulee vain, jos molempien vanhempien perimästä löytyy geenit siihen.
Onnea Oulu! Teillä on uusi julkkis siellä seurattavana. Joko olette käyneet kiertelemässä Rosannan ja miehensä talon lähettyvillä?
On kyllä hyvin sairaita ihmisiä ja Rosanalle tehneet ikäviä kommentteja raskaudesta, hänen omassa podcastis.
Oululaisetko jo ehtineet?
Värtössä pyörii haitolla.
En kävisi, vaikka tietäisin missä asuu. En tosin tiedä, missä Rosanna puolisoineen asuu, eikä edes kiinnosta. Kiinnostaa kuitenkin kuka se Rosannan mies on. :D Mutta onhan tää ihan söpöä, että on nyt sitten Mäntylän Jasminin lisäksi toinenkin "julkkis" nainen oulussa. Vielä kun Siepin Sarakin palailisi kotikonnuille... Olisihan se ihan hauska törmäillä jossain rotuaarilla heihin. :D En kyllä menisi puhumaan ja häiritsemään, enkä koskaan Jasminiakaan ole mennyt puhuttelemaan, vaikka monesti hänet olenkin nähnyt. :D
Hetken päästä luetaan ulkonäköpaineista, kehon kuvasta, uupumisesta. Tämä ja Sieppo ovat jo ennenkin raskautta tuhdissa kunnossa eivätkä mitään kevytrakenteisia, ja hyvin tietää mitä on tulossa.
No ylipainoa tulee tietenkin raskauden aikana. Toivottavasti kumpikin saa lapsen synnyttyä, pois ylimääräiset kilonsa.
Rosanna oli kaunis joskus 15 vuotta sitten. No ikää tulee ja painoa lisää meille kaikille iän myötä.
Huolehdi omista kiloistasi!
Älä lue!
Miksi joku kiukkuilee? Jos käy pinnoihin, silloin on paras pysyä pois juorupalstoilta kokonaan !
Ehkä on Iltalehden kannessa molemat Sara ja Rosanna. Pitelevät kauniisti kiinni suloisesta vauva masustaan🤗
No sekin pitääkö oikeesti vielä nähdä ja Iltalehden kannessa, muijat vatsat pystyssä yhdessä.
Kumpi esin tuo vauvan julkisuuteen Sara vai Rosanna?
Ja sitten alkaa palstalla huutaminen ja miksi on lastaan kuvannut esittelee instas. Jokaisella on oikeus kuvata lapsiaan, ei se pitäisi ketään häiritä.
Ei kaikkien naisten kohdalla näin ole. En ole täällä nähnyt muuta kuin yhtä sellaisesta haukutaan. Ei haukuta esim. Nannaa vaikka on valjastanut pienet lapsensa instansa mannekiineiksi, sananmukaisestikin. Pieni tyttönsä on esiintynyt mannekiinina.
Mikä tää Rosanna lapsen isä on miehiään? Onko mitään ammattia miehellä, tai koulutusta ?
Totta Nanna esittelee kyllä melkein viikottain lapsiaan ja kukaan ei ole haukkunut Nannaa siitä asiasta.
Mitä sinä sillä tiedolla teet?
Mitä ihmettä se sinulle kuuluu, mitä teen tiedolla?
Kimi esittelee usein vaimonsa kanssa lapsiaan ja en ole huomannut, että heitä olis siitä asiasta koskaan haukuttu.
Jasmin Vähäkangas os. Mäntylä esittelee lastaan päivittäin!
Näyttää puolikaljulta taksikuskilta tuossa ns randomina otetussa instakuvassa.
Molemmat akat ihan tyhjäntoimittajia.
Eikö sillä ukolla olli useampia lapsia ennestäänkin. Miten ne raasut pärjää kun joutuvat elämään tämmösessä pakkojulkisuudessa?
Rikas se on. Ei kait Rosanna nyt köyhää miestä ottaisikaan. 😂😂 Sopivatkohan yhdessä Saran kanssa että julkista sä ensin ja mä sitten ettei vaan mee samalle päivälle että molemmat saa huomionsa. On kyllä huomionkipeitä naisia.
Kaikille ei tule ylipainoa, jos makaa sohvalla ja tunkee suuhunsa kaiken mitä käsiinsä saa voi lihoa ryhä valaaksi.
No samalla tavalla esittelee, kuin moni muukin äiti. Minusta Jasmin vaikuttaa olevan ihan aidosti iloissaan lapsestaan, ja tällä hetkellä vauva on hänen suurin kiinnostuksen kohde ja elämänsisältö. Eiköhän se ihan luonnollistakin ole äitien kohdalla, tai ainakin pitäisi olla.
Rosannaa ei ole täällä paljon haukuttu mutta nyt kun on raskaana niin raivo repesi. Siis muutaman vakikirjoittajan raivo repesi.
Ehkä raivoajalla jotain omakohtaista? Esim. omat lapset tai lapsi huostaanotettu ja tällaista?
Ei ole huutanut kuin ainoastaan Martinan lapsia ja ei kenenkään muiden julkisuudessa olevia lapsia. On pitkäaikainen vainooja ja hyvin sairas ihminen.
On kai jo haukkunut pahoin, kun on jo yksi kommentti poistettu tästäkin ketjusta.
Jasminia haukutaan joka päivä koska laittaa lapsestaan instaan kuvia! Pitkät haukkumisketjut.
Jasminilla taitaa olla ne "omat" haukkujansa siellä Oulun suunnalla mutta kuka näitä muita haukkuu eli Martinaa ja Rosannaa ja Sieppiä, vai onko oululaiset asialla kaikkien kohdalla? Oulu liittyy tavallaan myös Rosannaan ja Sieppiinkin.
Joku näytti olevan katkera siitä että Rosanna on entinen Miss Helsinki. "Miss stadi", joku kirjoitti halveksuvasti.
Rosanna myös osti Miss Helsiki -kisan oikeudet Martinalta ja kyllä sieltä niitä vähemmän kauniita ei menestyneitä haukkuneita on riittänyt aivan lehtien palstoillakin ja omalla nimelläkin.
Jasminilla ja Martinalla on yhteinen vihollinen joka jaksaa, ja jaksaa, ja jaksaa. Vuodesta toiseen ja kolmanteen. Oulusta on.
Huumerikoksista tuomittua Belorfia kuitenkin ihailee sata lasissa. Ehkä se kertoo henkilöstä paljon. Eikös Sofiakin ole kotoisin sieltä suunnalta, Ylivieskasta.
Kaikki ne on sieltä pohjoisesta. Rosanna Haaparannasta, Sara Torniosta, Jasmin Oulusta, Sofia Ylivieskasta ja Sofian ja Saran ja Rosannan bestis Roope Kemistä. Vain Martina ei kuulu joukkoon. Sitten monet on kotoisin Kuopion suunnasta ja tuntuu että sieltäkin päin on Martinalla vainoaja tai vainoajia.
Rosanaa ei ole pahemmin missään palstoilla edes kirjoitettu ja saa nähdä, nyt kun vauvan saa muuttuko tilanne.
Järkyttävää jos alkaa vainooja haukkuu Sara Sieppiä ja Rosanna Kuljua, niin kuin on haukkunut Jasminaa.
Kun aloitin juttujen seuraamisen Katiska-jutun takia ja sitten seuraneen neliödraaman takia niin panin merkille että eräs Martinaa haukkuva oli selvästi kova Roope-fanittaja. Väitti että kaikki on Roopen, toimisto ym. Mutta sitten toisaalta väitti että sometiimi eli Roope täällä Martinaa puolustaisi, samoin kuin väitti että Esko ja Martina itse ja Martinan äiti täällä kirjoittelisi. Eli sama vainoharhainen lienee ollut siinäkin asialla.
Hänen nimensä on Rosanna. Sen verran voisi vaivautua, että kirjoittaa edes nimen oikein.
Roopesta tuli Martinan pahimman vihollisen Sofian bestis niin onko nyt sitten niin että Roope täällä haukkuukin Martinaa, eikä enää puolusta. Jos tuon Martinaa haukkuvan puheet siis pitäisivät paikkansa että Roope täällä kirjoitteli.
Ja tää ketju ei edes mitenkään liity Martinaan, vaan vauvaa odottavaan Rosanna Kuljuun.
Katsoin Saran ketjua ja järkyttäviä kommentteja ja lapsi ei ole edes syntynyt. Pilkataan jopa vauvan ihonväriä ja ulkonäköä.
Kuulut samaan kastiin mitä vainoharhaisuuteen tulee.
Pilkka on sinun päässäsi. Olen lukenut tekstit.
No sinun mielestä ei ole rasismi pilkkaa?
Nyt on kyllä tää henkilö lukenut Sara Siepin ketjua. Siellä löytyy todellakin törkeitä kommentteja.
Juuri näin. Kun haluaa julkisuuteen niin kaikki on kestettävä. Osa haukkumisesta kyllä pohjautuu totuuteen.
Rasismi kuuluu nykyaikaan ja sitä kohtaa kaikki kaikkialla.
Mutta ett oululaisen kanssa ??????
Koska se on rikas ja kuuluisa yrittäjä. Siksi.
Kenen kanssa on?
Rosanna on niin onnelinen ja rakastunut. Vauva tulossa ja ehkä menee vielä avioliitoon. Muuttaako asumaan kokonaan Ouluun lapsen saatuaan?
Oisko Tomi Kaimola tai Haimala.Tietojen mukaan tehnyt tappiota jossain kiinteistöjutuissa. Ähky baareihin liittyy.
Toivottavasti muuttaa Ouluun sinne muiden turhakkeiden joukkoon.
Miten se sinuun vaikuttaa hänen asuinpaikkansa ? 🤔
Asukoon missä huvittaa ja itse maksaa asumisensa.
Aiheuttaa häiriötä kännissä miehekkäällä äänellä huudellessa hiljaisuiden aikaan ja leveilee jollain roleksilla.
Säälittävää porukkaa.
Kuka? Rosanna vai miehensä?
Rosanna on kuin Martina, joka toinen sana vittu...
Mites tää Sofia? Huutaa vittua kans joka toiseen sanaan, vai etkö halua huomioida, sen huutoja? Suorassa lähetyksessä huusi, paskat housuun menee. Sofian Valheet ohjelmassa, kiroili huusi vittua ja itki ja nauroi vuoronperään.
Vittu minä en halua olla mikään omaishoitaja. t:Sofia Belórf.
Onko tämä muija joka isoon ääneen hakee hyväksyntää sille, että jokainen voi päättää kehostaan tehtyään ainakin kakso aborttia. Onko abortti ainoa ehkäisykeino lapissa. Ja nyt pitää saada lapsi, huh. Onko tällä joku koulutus vai onko ollu plokkarina jossain baareissa?
Mikä se oli se ohjelma jossa pennut leikki aikuisia ja kirottiin tm, nolo olo, ei muista.nimeä.
Abortti on meidän jokaisen naisen oikeus ja turha on sinunkin sen takia päätäsi aukoa. Olisko parempi tehdä lapsi ja ei kuitenkaan pystyisi ottaa vastuuta lapsesta? Suomessa on 9000 lasta sijoitettu pois, omasta kodista joten siinnä on 9000 likaa. Vai kuinka ?
Eiks tää sekoilija huutaja näistä aborteista tiedä. Ehkäisy voi pettää ja oli sitten kuinka varma ehkäisy kysymyksessä ?
Harkintakyky pettäny tällä porukalla ja aivan kypsymättömät jutut ja touhut.
Ja sitten selitellään yksityiskohtaisesti siittiöisen pesuohjelmat( vain lämpötila ja peauainemerkko puuttuu) Itsekkyys ja ja henkinen kypsymättömyys minäminä ensin ajattelulla päällimmäisenä.
Lopettakaa tommonen somepaska.
Kyllä oli kauhean näkönen naama kun on muka tuunattu,toinen silmä kattoo kattoon ja toinen
v...uun, ylipainoa yli 20 kiloa.
Milloin tämä turhake purkautuu?
Kauhea hinku nyt tehä lapsia kun ehkäsy kuulema pettäny ja siksi parit abortit.
Sitten muistelee jotain panojuttuja, miten kypsymätön ja kouluttautumaton moukka.
Oletko sinä sivistynyt ja koulutettu ? 🤔
Moi pirre
Tämä tarina tiedetään jo etukäteen. Kouluttautumaton ja sivistymätön pullero hakeutuu väen vänkään raskaaksi jonkun perheenisän kanssa saadakseen edes hiukan statusta. Ei mene kauan, kun ei oltukaan elämän rakkauksia mutta erotaan kuitenkin parhaina ystävinä jne jne.
Mies on eronut jo vuosia sitten ja on sinkku mies. He saavat poika vauvan ja sehän kruunaa heille onnen ja rakkauden 💗.
Oi maailman ihme muija paksuna. Monet ollu raskaana ja oltu töissä lomaan asti. Eikä ole kuulutettu kuin maailman ihmettä.
Raskaus on ainutlaatuista aikaa.